Наливні підлоги: універсальне рішення.

Сучасні будівельні матеріали якісно полегшують життя не тільки забудовникам, але і господарям. Взяти, приміром, наливна підлога - зручний і практичний будівельний матеріал, який, у порівнянні з лінолеумом і керамічною плиткою, має низку переваг і заслужено користується великою популярністю, адже технологія наливної підлоги дуже проста і дозволяє досить швидко робити монтаж підлогового покриття навіть в приміщеннях з великою площею.

Переваги наливної підлоги

Звичайний підлогу навіть в житловому будинку часто відчуває досить великі навантаження і тому схильний до швидкого стирання і має обмежений термін служби. Раніше, щоб цього уникнути, стать закривали лінолеумом, плиткою або паркетом. Але, потрібно відзначити, що всі покриття рано чи пізно потребують заміни та реставрації. Крім того, ціна такої заміни не може бути бюджетної та економною. Сучасний полімерний наливний підлога здатна встояти перед будь-якими навантаженнями, оскільки володіє підвищеною зносостійкістю і є стійким до стирання, а, значить, наливна підлога здатний довше зберігати естетично привабливий вигляд і не вимагати ремонту. Наступний згубний чинник, який завдає певної шкоди будь-якому звичайному підлозі - це хімічні компоненти, часто вживані для прибирання приміщення. Постійний контакт звичайної підлоги з миючими засобами, неодмінно, призводить до зміни зовнішнього вигляду і втрати деяких якісних характеристик покриття. У цьому відношенні будь наливна підлога, як безшовний полімерний матеріал, відрізняється високою стійкістю до тривалого або постійного впливу агресивних хімічних елементів. Крім того, гладкий наливна підлога перешкоджає накопиченню бруду, пилу і бактерій, а, значить, є відмінним рішенням, якщо в сім'ї хтось страждає алергією. А ще варто відзначити, що полімерний наливна підлога - це підлога з антистатичними і пожежобезпечними властивостями. До того ж, він має високу ударостійкість і може витримати навіть роботу вібраційного устаткування, якому під силу зруйнувати цементну стяжку. Якщо раніше полімерний підлогу застосовувався більше як промисловий варіант підлогового покриття, то сьогодні самовирівнюючі підлоги широко використовуються і в школах, і в лікарнях, і в адміністративних установах, і для оформлення інтер'єрів приватних котеджів і квартир. Серед основних переваг слід зазначити, що рідкий наливна підлога має вельми широкий дизайн і відрізняється легкістю робіт з оновлення самовирівнюється покриття. Зазвичай, для цього на стару підлогу просто наливають новий тонкий шар потрібного кольору і дизайну.
У порівнянні зі штучними і рулонними підлоговими матеріалами наливна підлога є зручним, практичним і бюджетним варіантом покриття.
Існує кілька видів самовирівнюються сумішей: це поліуретановий, цементно-акриловий і епоксидний вигляд підлоги. Технологія виробництва наливного підлогового покриття схожа для всіх видів, а ось якісні характеристики відрізняються. Саме тому купувати самовирівнюються суміш слід тільки після того, як ви точно визначили перелік необхідних характеристик, якими повинен володіти ваш пол.

Недоліки самовирівнюється статі

Істотний недолік - складний пристрій і підготовка основи для наливної підлоги. Той же лінолеум не вимагає особливого облаштування підстави, все що потрібно - це вирівняти поверхню. А от з наливним підлогою все інакше: основа повинна бути ідеально гладким, рівним і сухим. Контроль вологості підстави, на яке буде «наливатися» підлогу, є досить відповідальним етапом монтажу. Так само було відзначено, що деякі види наливних покриттів жовтіють під впливом ультрафіолету. До того ж наливна підлога після тривалого терміну служби все одно доведеться замінювати. І якщо купити і встановити наливна підлога - не проблема, то що стосується демонтажу - тут доведеться докласти чимало зусиль.
Для правильного укладання полімерного статі потрібен спеціальний інструмент і певні знання, якими володіє тільки фахівець.
І нарешті, слід відзначити той факт, що ціна наливної підлоги залежить від виробника. Тому перш ніж купити матеріал, проведіть аналіз усіх постачальників, почитайте відгуки на будівельних порталах і з'ясуйте найоптимальніший варіант у розрізі: ціна-якість.