Як тварини виховують своїх дитинчат.

Багато тварин проявляють турботу про своїх дитинчат. Проте роблять вони це абсолютно по-різному. У кожного сімейства в ході еволюції виробилися свої інстинкти, які й говорять їм, як саме слід поводитися з потомством.
Інструкція
1
Далеко не всіх тварин після народження дитинчат забуття їх доля, однак ті, у кому батьківські інстинкти розвинені, намагаються передати нащадкам свої навички. Більшість звірів навчаються на прикладі батьків. Саме мати, а в деяких випадках і батько показує малюкам, як жувати траву або вистежувати здобич, як і в яких випадках слід сховатися, а коли необхідно вступити в бійку.
2
Дитинчата проходять настільки необхідний процес навчання і виховання і під час ігор один з одним або з дорослими. Юні звірята у дружній бійці відточують майстерність бою, а мати чи батько здатні, схопивши зарвався нащадка за холку, дати тому зрозуміти, в яких ситуаціях слід підкорятися старшим і визнавати лідерство вожака.
3
Важливим чинником в процесі виховання стає відділення дитини від матері. Хтось залишає малюків практично відразу ж після народження. Як правило, у таких звірків є великий запас жиру, який дозволяє маляті виживати перші тижні (наприклад, так живуть тюлені). Інші ж самки кидають своє підросло потомство поступово, з кожним днем йдучи на полювання усе далі й далі, і одного разу остаточно покидаючи дитинчат. Це останній материнський урок - тепер звірята повинні навчитися покладатися лише на свої сили.
4
Не всі тварини-матері ласкаві і уважні зі своїми дитинчатами. Деякі виховують підростаюче покоління за допомогою стусанів. До таких непедагогічним методам схильні макаки. Вони дряпають, кусають і тягають за шерсть своїх малюків. Найдивовижніше, що мавпи, з якими в дитинстві погано зверталися, будуть також виховувати і своїх нащадків. Ті ж макаки, в чиїх сім'ях не використовувалося насильство, не стануть бити і власної дитини.
5
Часом тварини виховують своє потомство вельми дивними методами. Жук-гробар - один з небагатьох видів комах, який проявляє турботу про дітей, причому роблять це і батько, і мати. Втім, їх спосіб вельми показовий і суворий: неслухняних діточок батьки попросту з'їдають, щоб залишилися не кортіло.