Як з картинки витягти текст.

Для розпізнавання тексту з зображення використовуються спеціалізовані програми-сканери, що дозволяють зберегти потрібний документ в будь-якому підтримуваному форматі для подальшого редагування і роздруківки. Багато програм дозволяють працювати з сканованими копіями різних матеріалів, статей та інших машинописних текстів.
Інструкція
1
Однією з найбільш популярних програм для розпізнавання тексту є ABBYY Fine Reader. Крім сканування звичайних файлів зображення, програма дозволяє проводити розпізнавання файлів формату PDF (без текстового шару) або DJVU, максимально зберігаючи вихідне форматування і вид тексту. Додаток може працювати з великою кількістю різних мов і зберігати кінцевий результат в форматах DOC, DOCX, XLS, ODT, TXT, RTF і PDF.
2
Завантажте програму з офіційного сайту і зробіть її установку відповідно до інструкцій інсталятора. Після завершення установки запустіть додаток.
3
Відкрийте пункт меню «Файл» - «Відкрити PDF або зображення». У вікні виберіть зображення, з якого ви хочете відсканувати текст.
4
Дочекайтеся закінчення процесу додавання обраних елементів в документ. Після закінчення в лівій частині вікна будуть відображатися всі додані картинки, а праворуч буде показана повнорозмірна версія обраної сторінки. За допомогою панелі інструментів ви можете вибрати необхідні кордону областей сканування. У лівій частині вікна програми виберіть «Мова документа» - «Русский» (або будь-який інший підтримуваний програмою мова, яка потрібно розпізнати).
5
Перейдіть в розділ «Документ» - «Розпізнати» або скористайтеся відповідною кнопкою на панелі інструментів. Після того як процедура буде завершена, виберіть меню «Файл» - «Передати документ в» - Microsoft Word. Ви також можете вибрати формат збереження Microsoft Excel, PowerPoint, TXT або HTML. Виберіть місце збереження файлу, після чого натисніть клавішу "Зберегти". Розпізнавання завершено.
6
З аналогів Fine Reader ви можете використовувати безкоштовну програму CuneiForm. Для швидкої конвертації одного файлу можна скористатися спеціальними онлайн-сервісами для сканування зображень. Зокрема, існують онлайн-версії FineReader, SimpleOCR і OnlineOCR Service.