Як вибрати ковзани для дитини.

Катання на ковзанах здатне виробити у дитини почуття рівноваги, витривалість, прекрасну поставу і швидкість реакції, це вже не кажучи про те, скільки користі і радості принесе спільний похід на каток або спортивна секція. Але ось вибір відповідного інвентарю може затягнутися, адже, незважаючи на різноманітність, підібрати ковзани, які підходять за всіма параметрами буває дуже непросто.
Інструкція
1
Обов'язково підберіть ковзани точно за розміром, щоб уникнути травм і забезпечити нозі дитини комфорт. Примірку бажано виробляти на щільний, але не надто товстий носок, приблизно такий, який він надіне і на ковзанці. Обрані ковзани ретельно зашнуруйте прямо в магазині і подивіться, чи щільно прилягає п'ятка до задника й чи надійно зафіксована кісточка.
2
Визначтеся в тому, жорсткі або м'які ковзани більше підійдуть вашій дитині. Жорсткі пластикові ковзани надійно фіксують ногу, оберігаючи від вивихів і розтягувань, але при цьому обмежують свободу дії. Такі ковзани переважні для дитини, яка займається в секції хокею. М'які ковзани з натуральної або штучної шкіри зручніше в шкарпетці і дозволяють вільніше рухатися, їх краще використовувати в секції фігурного катання і тим, хто катається зрідка для власного задоволення.
3
Зверніть увагу на леза, які повинні мати рівні краї, хорошу заточку і жолобок уздовж всього леза. Відсутність желобка допустимо тільки на ковзанах досвідчених спортсменів і абсолютно виключено в разі, коли катається дитина. Довжина леза може бути різною, але пам'ятайте, чим вона більше, тим менше маневреність на льоду.
4
Намагайтеся купувати ковзани тільки в перевірених спортивних магазинах, віддаючи перевагу відомим маркам. Дешеві аналоги і підробки можуть складатися з неякісних матеріалів. Такі леза швидко тупляться, зазубрювати, покриваються іржею, що негативно відбивається на якості катання. Колодка з неякісної сировини не дозволяє нозі дихати, не забезпечує надійну фіксацію, а також швидко тріскається. Все це може привести не тільки до короткого терміну служби, а й до отримання дитиною травми, якої можна було уникнути.
Корисна порада
Для підвищення рівня безпеки бажано доповнити екіпіровку наколінниками і налокітники, щоб уникнути ударів під час неминучих падінь.