Вибираємо плінтус.

Установка плінтусів - один з останніх етапів у проведенні ремонту. Даний елемент інтер'єру покликаний приховати щілини між підлогою і стіною, а також додати кімнаті завершеність - при правильному підборі плінтуси стають невід'ємною частиною дизайну приміщення і здатні підкреслити всі достоїнства обробки.

Вибір колірної гами

При виборі матеріалу слід звернути увагу на 3 головних параметра: - тип підлогового покриття; - колірна гама стін і підлоги; - відповідність кольором і фактурою дверей.Покупку плінтусів найкраще здійснювати після чистової обробки приміщення, щоб можна було заздалегідь припустити, як буде виглядати даний елемент інтер'єру. Зазвичай матеріал підбирається в один колір з покриттям підлоги, проте іноді допускається використання тонів, які можуть бути трохи темніше або світліше. У деяких випадках плінтуси вибирають під обробку стін, особливо якщо вони пофарбовані в однорідний колір. Іноді цей елемент ремонту вибирається під колір дверей, меблів або деталей інтер'єру.
Не варто підбирати плінтуси під різнокольорові стіни або яскраві шпалери.
Правильний розмір плінтусів підбирається в Залежно від розмірів приміщення. Так, якщо кімната має велику висоту або площа, не варто встановлювати тонкі елементи, а краще всього вибрати широкий багет. Тонкі плінтуси підійдуть для маленьких і низьких кімнат. Для стандартних приміщень використовуються вироби висотою 45-75 мм.Матеріал плінтуса залежить від типу підлогового покриття і вимог, яким має відповідати приміщення. Для покриттів з дошки, паркету або високоякісного ламінату можна використовувати вироби, виготовлені з дерева. Для ламінованої підлоги середньої цінової категорії, лінолеуму або ковроліну варто скористатися МДФ або пластиковими матеріалами. Для керамічної плитки підходять плінтуси з пластику або кераміки.

Різновиди матеріалів

Дерев'яні плінтуси робляться з масиву дерева, вони повністю екологічні і легко закріплюються до стіни. Їх можна самостійно підрізати, демонтувати або відремонтувати. Недолік даного матеріалу в тому, що він має підвищену чутливість до вологості в приміщенні, через яку він може псуватися і тріскатися. Не варто встановлювати дерев'яні вироби у ванних кімнатах і туалетах. Найдорожчі матеріали - липа і дуб, найдешевші - сосна. При купівлі слід звертати увагу на масивний клас деревини.
Плінтуси бажано замовляти у того ж виробника, у якого було зроблено замовлення підлогового покриття.
Плінтуси з шпону більш легкі і виготовляються не з масиву, а з двох частин - основи і покриття. Основа, як правило, робиться з ялини або сосни, а покриття виконується з деревини дорогих порід. При виборі зверніть увагу на наявність кабель-каналу, який допоможе приховати дроти в помещеніі.Ізделія на основі МДФ виготовляються з спресованих деревних волокон з додаванням спеціальних речовин. Вони не бояться вологи та бруду, а коштують дешевше деяких дерев'яних плінтусів. Їх можна кріпить на абсолютно будь клеїть. Існують також плінтуси із пластику, які є найдешевшими. Незважаючи на це, вони не бояться вологи та бруду, не гниють і набагато довговічніше дерев'яних. Пластикові вироби прості в установці і прикріплюються саморізами до стіни.