Як вибрати ім'я для хрещення.

Водохреще - одне з найбільших таїнств і подій в житті людини, тому готуватися до нього необхідно ретельно. Важлива кожна деталь, вибір хресного батька і матері, натільний хрестик, одяг і, звичайно ж, потрібно підібрати дитині ім'я. Останнє особливо важливо, так як це ім'я залишиться на все життя.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб - взагалі не придумувати нічого додатково, а записати дитину під час хрещення тим ім'ям, яке ви дали йому при народженні. Якщо звичайне мирське ім'я ви підбирали своєму малюкові з любов'ю, вам подобається, як воно звучить, і здається відповідним до особистості та характеру чада, то і для хрещення таке ім'я цілком годиться. Це найпоширеніший варіант, він допомагає уникнути надалі багатьох проблем і неузгодженостей.
2
Однак якщо ви назвали дитину ім'ям, якого немає в православних святцях, або вірите в те, що через ім'я вашого малюка можуть наврочити, підберіть інше ім'я, під яким його будуть знати в церкви. У цій ситуації немає нічого страшного, деякі навіть вірять, що таємне ім'я служить людині оберегом, але надалі доведеться врахувати, що під час молитви та причастя називатися потрібно так, як нарекли при хрещенні, а не як записано в паспорті. Непорозуміння може виникнути і під час вінчання, якщо майбутній чоловік і гості не присвячені в таку різницю імен.
3
Що ж стосується самого імені для хрещення, то можна просто підібрати варіант, співзвучний імені в паспорті. Наприклад, Діана в миру цілком може стати Дариною при хрещенні. Є також давня традиція назвати дитину на честь когось із святих. Це дуже гарна традиція, вона забезпечує малюкові заступництво того святого, ім'ям якого він був названий. Рекомендується також подивитися календар церковних імен і зупинитися на одному з тих, що припадають на день народження або хрещення.
4
У кожному разі постарайтеся виходити не тільки з того подобається конкретне ім'я чи ні, а дізнайтеся, що воно позначає, як впливає на долю і характер людини. Пам'ятайте, що, на відміну від мирського імені, ім'я, вибране для хрещення, не можна буде в подальшому змінити, воно залишиться з вашою дитиною до кінця життя, тому так важливо з самого початку не помилитися у виборі.
Таїнство хрещення - обряд, при якому людина немов народжується заново в нове духовне життя і з новим православним ім'ям. Ім'я це дається йому на славу одного з святих, воно міститься в Святцях і «писано на небесах». Святий, чиїм ім'ям наречуть людини, оберігатиме його, будучи для нього небесним покровителем. Необізнані в повній мірі в релігійних питаннях люди можуть задаватися питанням про те, яке ім'я вибрати при хрещенні своєму чаду й собі.
Вам знадобиться
  • Святці.
Інструкція
1
Вибирайте православне ім'я собі або своїй дитині, керуючись певними правилами. Якщо ім'я, яке було дано дитині при народженні, є в Святцях, то зазвичай саме воно дається дитині і при хрещенні. В Святцях знаходяться імена, які колись носили святі люди.
2
Більш того, раніше було прийнято при народженні нарікати дитину ім'ям того святого, на день пам'яті якого довелося його поява на світ. Для дівчаток невеликий «зсув» при виборі імені допускався. Це робилося тому, що дні пам'яті святих жінок бувають дещо рідше, ніж святих мужів. Але при хрещенні людина отримувала інше ім'я.
3
Деяких імен, наприклад, грузинських або сербських святих, немає в наших Святцях. Незважаючи на це, їх імена можна давати при хрещенні, бо вони є адаптованими під іншу мову варіантами наявних в Святцях імен. Якщо ваше ім'я або ім'я вашої дитини є таким, візьміть його при хрещенні.
4
Крім присутності імені в Святцях, день пам'яті який мав його святого має відзначатися в проміжку з дня народження дитини по восьмий день його життя. Сьогодні «правило семи днів» вже не є обов'язковим при виборі православного імені, тому дотримуйте його лише при бажанні.
5
Людина отримує нове ім'я, пройшовши через обряд хрещення, під час якого священик тричі читає молитву, тричі закликає Святий дух, освячує воду і занурює туди немовляти. Дорослих просто кроплять свяченою водою. На лоб приймаючого хрещення людини священик завдає крапельку миррового масла. Саме при зануренні у воду людина ніби вмирає, а потім народжується до нового духовного життя, отримуючи при цьому і нове православне ім'я. Помазання ж означає благословення Господа.
6
Якщо людина забула то ім'я, яким був наречений при хрещенні, йому не можна хреститися повторно, але потрібно покаятися, причаститися і попросити священика взяти собі інше православне ім'я. Його можна вибирати з імен, присутніх в Святцях, так, щоб воно було співзвучне паспортному варіанту. Можна також попросити благословення, щоб взяти собі ім'я того святого, діяння і житіє якого залишили слід у вашій душі.
7
Іноді, за обітницею, дитині при хрещенні дають ім'я святого, якому молилися до появи його на світло.
Зверніть увагу
Протягом року дні пам'яті багатьох святих повторюються. Іменинами дитини буде вважатися найближчий день пам'яті святого після дня народження.
Корисна порада
Зараз у дорослих людей, що приймають хрещення, існує можливість взяти ім'я святого, якого він вважає себе близьким по духу.