Як виростити розмарин з насіння.

Розмарин - багаторічна декоративна рослина. Використовується як пряно-смакової приправи при приготуванні овочевих, м'ясних і рибних страв, томатних і вершкових соусів, фруктових салатів і т.д. Розмарин може рости як у відкритому грунті, так і вдома. Правда зимівля в умовах середньої смуги Росії навряд чи можлива. Розмножується рослина вегетативним способом або насінням.
Вам знадобиться
  • - насіння;
  • - грунт для посадки;
  • - контейнер для посадки;
  • - скло;
  • - невелика тепличка;
  • - невеликі горщики для пікіровки;
  • - горщик для пересадки.
Інструкція
1
Розмарин - теплолюбна і світлолюбна напівкущова рослина. Найкраще розмножується живцями, але при бажанні можна виростити його з насіння. Він не любить кислий грунт, воліє рихлу вапняну, абсолютно не переносить перезволоження. Доросла рослина вельми стійко до хвороб і шкідників.
2
Семена на розсаду найкраще висівати в лютому-березні. Запасіться терпінням, оскільки проростають вони дуже довго. Перед посадкою замочіть насіння на кілька діб в теплій воді. Це поліпшить їх схожість. Важливо, однак, щоб вода була саме теплою, а не гарячою - в цьому випадку просто нічого не виросте. Грунт для посадки повинен бути легким і поживним. Можна просто купити підходящу ґрунтову суміш в магазині.
3
Чи не зашпаровуйте насіння глибоко в грунт. Накрийте контейнер з посадками склом або спорудити невелику тепличку. Щодня провітрюйте. Поливайте методом обприскування, не допускайте переливів - це може привести до загнивання насіння і їх загибелі.
4
Коли насіння проросте, провітрюйте тепличку тільки в теплі, сонячні дні, щоб рослини не відчували перепаду температур. Протяги неприпустимі.
5
Невеликі паросточки розмарину слід поступово привчати до температури навколишнього середовища. Почніть з 2-3 годин. Бажано, щоб до моменту пересадки молоде рослина була вже досить загартовано, щоб продовжувати рости поза теплички.
6
Якщо ви плануєте виростити розмарин будинку, його слід пересадити, коли висота саджанців досягне 10 см. До цього часу саджанці кілька уповільнюють своє зростання. Пересаджувати краще методом перевалки, щоб не порушувати земляний ком.
7
Забезпечте хороший дренаж. Полийте рослину, наступні 2-3 дні поливати не слід. Поставте горщик в темне місце. Коли ви переконаєтеся, що кущик прижився, помістіть його на добре освітлений підвіконня.
8
Якщо ви планували висадити розсаду у відкритий грунт, то через 25-30 днів після проростання її пікірують в окремі горщики, а з настанням тепла висаджують.
Розмарин - одна з улюблених пряносмакових культур регіону Середземномор'я. Італійські кулінари дуже часто їм посипають брускетти, а також знамениті сендвічі - панини. Ми, як правило, купуємо розмарин в сушеному вигляді, а адже його не так складно вирощувати будинку і завжди мати під рукою.
Вам знадобиться
  • Горщик, грунт, добрива, насіння, вода, лійка.
Інструкція
1
Купіть ємність, в якій буде рости розмарин. Краще віддайте перевагу класичному глиняному горщику. Намагайтеся уникати пластика. Розмір ємності повинен бути достатнім, щоб у ньому могла розміститися коренева система невеликого куща величиною 30-50 см.
2
Змішайте садову землю з перепрілим гноєм, внесіть 3-5 г суперфосфату, 6-7 г азотистих добрив і 3-4 г калійної селітри на кожен кілограм грунту. Рясно полийте. Висівайте насіння розмарину на поверхні землі. Не присипати. Натягніть на горщик поліетиленову плівку. Зробіть в ній невеликий отвір для циркуляції повітря.
3
Чи не знімайте плівку приблизно тиждень, після чого можна перевірити, як проростають насіння. На жаль, схожість у розмарину досить низька, тому не виключено, що посів доведеться повторити. Контрольним моментом має стати термін в 3 тижні. Якщо насіння не проросло - саджайте заново.
4
Прорідити сходи на стадії другого-третього цього листа. Обережно витягніть зайві рослини і пересадити їх на місця, де насіння не зійшли. Поливати краще лійкою, що має рассекатель води. Можна використовувати побутової розпилювач. Сильні струмені можуть пошкодити розсаду.
5
Підгодуйте розчином «Ідеал» або іншим органічним добривом, коли розмарин відросте до 5-8 см. Для цього 1 ст.л. добрива розведіть в 0,5 л. води і повільно вилийте під кущ. Обов'язково прорихліте невеликої садової вилочкою, не заглиблюючись більш ніж на 2-3 см. Для того щоб поліпшити доступ кисню до коренів, цієї глибини достатньо.
6
Слідкуйте, щоб вирощений будинку розмарин отримував необхідну кількість сонця. Без сонячних променів ваше рослина буде повільно рости, його стебла стануть потонченні і ламкими, а листя незабаром почнуть опадати. При можливості в теплу пору року виносьте кущ «подихати» на балкон. Якщо балкона немає - відкривайте вікно.
7
Зрізуйте перші пагони розмарину, коли рослина досягне 10-15 см, а гілочки злегка почнуть дерев'яніти. Ця пряновкусовая ароматична культура незамінна для страв італійської та французької кухні. Російські господині люблять додавати її в тушковане м'ясо, овочеві запіканки, фарш. Не оминають увагою розмарин консервуючи овочі.
Зверніть увагу
Якщо ємність, призначена для вирощування розмарину, буде дуже маленькою, рослині не вистачить поживних речовин, і воно загине.
Корисна порада
Вирощуйте розмарин біля вікна, що виходить на південну сторону. Ця рослина любить сонце.