Що таке кошерна кухня.

Іудаїзм пред'являє своїм адептам спеціальні вимоги, що стосуються харчування. Вся їжа віруючого єврея повинна відповідати кашруту - правилам вживання їжі, встановленими ще в Торі. Ці вимоги дуже суворі і стосуються як методів виробництва харчових продуктів, так і їх поєднання в стравах.

Харчування за принципами кашрута

Кошерна їжа в деяких параметрах, наприклад, що стосуються вживання і виробництва м'яса, схожа з правилами ісламського харчування. Для справжньої єврейської кухні, приготовленої за релігійними канонами, потрібне спеціальне м'ясо, забите згідно релігійним вимогам єврейським м'ясником, що дотримують наказані технології. При обробці з м'яса видаляється вся кров, що виключає вживання в рамках кошерної кухні таких продуктів, як кров'яна колбаса.Не всі тварини годяться в їжу згідно кашруту. Дозволено тільки м'ясо травоїдних тварин з роздвоєними копитами. Таким чином, яловичина і оленина відноситься до кошерного м'яса, а свинина і м'ясо кролика не допускаються в їжу. Обмеження стосуються і риби. Вона повинна бути з лускою, у зв'язку з цим з ужитку виключається вугор, осетер та інші види риби без луски. Ікру їсти можна, тільки якщо вона від кошерної риби. Також під заборону потрапляють раки, креветки, молюски та більш екзотична їжа, наприклад, насекомие.Кошерная кухня допускає вживання молока і молочних продуктів, але окремо від м'яса. Найбільш релігійні євреї навіть використовують окремий посуд для приготування молока і м'яса. Найчастіше страви з молока і м'яса не тільки не змішуються, але й не вживаються під час одного обіду. Обмеження в кошерної кухні стосуються і алкогольних напоїв. Вино допускається, тільки якщо воно зроблено по єврейських традицій. При цьому вирішуються такі напої, як віскі або горілка, так як вони виробляються зі злаків.
Продукти для єврейських страв краще всього купувати в спеціальних кошерних магазинах.

Різні кошерні страви

Всі ці релігійні вимоги разом з кулінарними традиціями місцевостей, де жили євреї, вплинули на формування оригінальної кошерної кухні. Специфіка цих страв залежить від місця, де проживала конкретна єврейська громада. У Росії відома і поширена насамперед кухня східноєвропейських євреїв. Одна з найвідоміших єврейських закусок - це форшмак, який готується з селедкі.Также широко відома єврейська фарширована риба. Також часто до єврейської кухні відносять хумус - пюре з вареного гороху нут з прянощами. Цей рецепт з'явився в єврейських громадах в арабських країнах.
Кошерні страви можна готувати вдома або ж пробувати в спеціальних кошерних ресторанах.
Серед супів в єврейській кухні популярний курячий бульйон з галушками. Також відомі рецепти холодних супів, наприклад, з щавлю. Специфіка єврейських супів в тому, що в суп на м'ясному бульйоні Не додають сметану. Другі страви єврейської кухні - це найчастіше рагу і запіканки. Такий рецепт, як рагу з яловичини з чорносливом, відображає специфіку єврейської кулінарії - складні поєднання смаків, спеції, додавання солодких компонентів до солоних. Існує і спеціальна кошерна випічка. На єврейський Великдень до столу подають мацу - виріб з борошна без додавання дріжджів. В інший час дуже популярна хала - здобний плетений батон.