Пелети - деревні паливні гранули.

Все більше людей намагаються перебратися їм тісних міських квартир в заміські будинки або хоча б на облаштовані і комфортабельні дачі, куди можна приїжджати круглий рік. Але щоб будинок був дійсно зручним, в ньому повинна бути автономна система опалення та гарячого водопостачання, для роботи яких необхідний нагрівальний котел. Якщо він працює на твердому паливі, в цій якості можна використовувати пелети.

Що таке пелети

Для нагрівальних котлів, що працюють на твердому паливі, використовуються дрова, вугілля, а останнім часом все більше дбайливих господарів стали купувати пелети - паливні гранули, що представляють собою шматочки висушеної пресованої деревини циліндричної форми. Сировина для них отримують самим природним чином - це тирсу і стружки, є відходами лісопереробну промисловості. Виробляють гранули без використання будь-яких хімічних склеюють складів, формують їх під високим тиском. У результаті виходить однорідна фракція, що складається з циліндрів довжиною від 20 до 50 мм і діаметром від 4 до 10 мм з високою теплотворністю - 5 кВт/год на 1 кілограм гранул, калорійність яких еквівалентна 0,5 літрам рідкого палива.
Пелети також використовуються як паливо для деяких видів тепловентиляторів, печей, камінів з водяною теплообмінної установкою або без неї.

Переваги використання пелет

Деревні паливні гранули, використовувані для опалення приватних будинків, складаються з екологічно чистої деревини і не містять жодних хімічних домішок і добавок. Їх тепловіддача в 2-3 рази вище, ніж у звичайного дерева, оскільки в гранулах міститься не більше 10% вологи, тоді як в дровах вона складає близько 30-50%. Крім того, спресовані під великим тиском пелети мають велику щільність у порівнянні з полінами, що також працює на підвищення їх теплоотдачі.Еслі порівнювати пелети з вугіллям, віддаючи однакову кількість тепла, вони в 20-40 разів менше виділяють в атмосферу вуглекислий газ, і майже в стільки ж разів менше від них залишається золи. Порівнюючи пелети з іншими видами палива, можна відзначити, що, на відміну від мазуту, газу або дизельного палива, при згорянні вони не виділяють специфічних запахів, диму і кіптяви, що не іскрять і, крім того, не схильні до самозаймання.
Вибираючи пелети, зверніть увагу: їх поверхня повинна бути гладкою і блискучою, коричневого кольору. Сірий колір може свідчити, що гранули довго лежали на відкритому повітрі і якість їх погіршився.
Завдяки високій щільності, пелети займають менше місця при зберіганні і транспортуванні, а форма гранул дозволяє автоматизувати процес завантаження палива в котел, що неможливо при використанні вугілля або дров. Цим диво-гранулам нестрашно волога і мороз, вони можуть зберігатися навіть під відкритим небом. Важливе значення має і той факт, що ціна цього виду палива невисока, купити і перевезти його можна без особливих проблем.