Як робити стельовий плінтус.

Ремонт житлового приміщення завершується обробкою стель і облицюванням стін. Щоб надати стиках між стіною і поверхнею стелі більш досконалий і привабливий вигляд, використовується стельовий плінтус. Прикріплюючи такий плінтус, слід точно виміряти його довжину і особливо акуратно виконувати кутові з'єднання.
Вам знадобиться
  • - стельовий плінтус;
  • - рулетка;
  • - олівець;
  • - гострий ніж;
  • - клей;
  • - акриловий герметик;
  • - стусло;
  • - чиста ганчірка.
Інструкція
1
Визначте, яка кількість декоративних елементів буде потрібно вам для оформлення стиків між стелею і стіною. Для цього виміряйте довжину кожної зі стін кімнати і складіть отримані результати. Ви отримаєте довжину периметра приміщення. Розрахуйте необхідну кількість плінтуса, виходячи з того, що стандартна довжина одного виробу становить два метри. Бажано купувати плінтус з невеликим запасом, оскільки не виключений брак у роботі.
2
Почніть кріпити плінтус з одного з кутів кімнати. Один з кінців вироби при цьому доведеться зрізати під кутом 45 градусів. Зробити це точно і рівно без застосування спеціального інструменту досить складно. Тому краще скористатися стуслом. Це спеціальне пристосування складається з дошки з бортиками, в яких пророблені пази для ріжучого інструменту, розташовані під різними кутами.
3
Вкладіть шматок плінтуса в стусло і гострим ножем зріжте один кінець елементу під потрібним кутом. Другий кінець плінтуса залиште прямим.
4
Змастіть задню поверхню плінтуса спеціальним клеєм, призначеним для таких робіт. Вибір клею визначається матеріалом, з якого виготовлений плінтус. Прикладіть плінтус до стику в обраному місці і притисніть його руками, проглажівая по всій довжині. Надлишки клею приберіть чистою ганчіркою.
5
Простежте, щоб зрізаний кінець плінтуса в точності відповідав кутку кімнати. Клей буде схоплюватися кілька хвилин, так що за цей час ви можете виправити огріхи в роботі, при необхідності трохи зсунувши плінтус в потрібному напрямку.
6
Таким же чином приклейте до стику наступний елемент, поєднавши при цьому торці виробів. Послідовно прикріпіть плінтус по всьому периметру приміщення. В кутках кімнати використовуйте більш короткі відрізки плінтуса, підганяючи їх за допомогою стусла і ножа описаним вище способом. Стики між елементами обробіть білим акриловим герметиком, щоб шви не впадали в очі.
7
Будьте уважні при обрізанні торців плінтуса під кутом, якщо в приміщенні є не тільки внутрішні, а й зовнішні кути. Перш ніж кріпити відрізаний шматок плінтуса, прикладіть його для примірки до потрібного місця, щоб переконатися в тому, що кут зрізу обраний правильно.