"Одестон": інструкція із застосування.

Лікарський препарат «Одестон» має на організм жовчогінну та спазмолітичну дію. Він зменшує застій жовчі, стимулює її утворення і виділення, попереджає кристалізацію холестерину.

Інструкція по застосуванню «Одестона»

«Одестон» призначають для лікування некалькулезного хронічного холециститу (запальне захворювання жовчного міхура без утворення каменів), при холелітіазі (утворенні каменів у жовчному міхурі), дискінезії жовчовивідних шляхів по гіперкінетичному типу (функціональні порушення моторики жовчного міхура), холангіті (запалення жовчних проток), при зниженні апетиту, нудоті, блювоті, викликаними зниженою секрецією жовчі. «Одестон» також застосовують після хірургічних операцій на жовчовивідних шляхах і жовчному міхурі. Діюча речовина «Одестона» - гімекромон. Він надає спазмолітичну дію відносно жовчних проток і сфінктера Одді.
сфінктер Одді - це гладка м'яз, розташована у великому дуоденальному сосочку, що знаходяться на внутрішній поверхні низхідної частини дванадцятипалої кишки.
Препарат не знижує перистальтику шлунково-кишкового тракту і артеріальний тиск. Аналоги «Одестона» за механізмом дії - «Аллохол», «циквалон», «ліобіл» та інші. Призначити препарат за показаннями і визначити дозу прийому повинен лікуючий лікар. Зазвичай на добу призначають 1200 мг «Одестона». Доза для одного прийому залежить від перебігу захворювання та вираженості симптомів. Вона може складати від 200 до 400 міліграмів. «Одестон» приймають три рази в день за 30 хвилин до їжі. Тривалість лікування «Одестоном» становить два тижні. При спільному застосуванні «Одестона» з «Метоклопраміду» може бути взаємне ослаблення дії цих препаратів. Слід враховувати, що морфін послаблює дію «Одестона», а «Одестон» посилює ефект непрямих антикоагулянтів.

Протипоказання, побічні дії «Одестона»

«Одестон» не можна призначати при непрохідності жовчовивідних шляхів, виразковий коліт, хвороба Крона, виразці шлунка і дванадцятипалої кишки, нирковій і печінковій недостатності, при встановленій підвищеній чутливості до препарату. Призначення препарату під час вагітності та грудного вигодовування (лактації) допускається за суворими показаннями і тільки тоді, якщо передбачувана користь від лікування для матері більше потенційного ризику для дитини.
Дітям і підліткам у віці до 18 років «Одестон» призначають за суворими показаннями.
«Одестон» може викликати побічні дії з боку системи травлення, які проявляються у вигляді діареї, абдомінальних болів у животі, метеоризму, виразки слизової оболонки шлунково-кишкового тракту . Іноді після прийому препарату можуть з'явитися головні болі і алергічні реакції. «Одестон» можна придбати в аптеці без рецепта лікаря за доступною ціною. Термін зберігання препарату - три роки.