Як виглядав палац фараона.

Часи царювання фараонів залишили після себе чимало загадок і досі займають уми як дослідників, так і режисерів голлівудських фільмів. Про те, де жили фараони, вченим часто доводиться домислювати, тому час не пощадив палаци.
Інструкція
1
Палаци фараонів будувалися в основному з висушених на сонці глиняних цеглин, які є досить неміцними матеріалами. Тому вони не мали шансів зберегтися на століття. Та й користувалися ними недовго. Зазвичай кожен фараон, вступивши на трон, вибудовував собі новий палац, а старий був кинутий і швидко руйнувався.
2
Фахівці припускають, що палаци фараонів своїм зовнішнім виглядом повторювали архітектуру царських гробниць, які вважалися будинками царів в загробному житті і мали відповідну житлову планування. Територія палацу оточувалася фортечною стіною з вежами.
3
Палацові стіни прикрашалися орнаментами і барельєфами, про що можна судити по нечисленних збережених зображень. На фасаді палацу могли зображуватися, наприклад, ім'я, титул фараона і здобуті ним перемоги. Цікаві зображення у вигляді різьблених прикрас збереглися і на саркофагах, на них можна бачити фасади царських палаців.
4
За руїн палаців фараона Ехнатона в столиці Ахетатона можна відтворити їх приблизний вигляд. Перед входом у палац-храм знаходився дворик, а в ньому було святилище. в середині центрального двору розташовувався басейн. У південній стороні палацу жили слуги, а в північній був звіринець. У східній стороні знаходилися житлові приміщення палацу, включаючи апартаменти фараона, жіночу половину і кімнати для гостей. Житлові приміщення, колонні зали і галереї розташовувалися навколо двориків з верандами, які розміщувалися всередині будівлі.
5
Палац, що представляв собою офіційний палац фараона, знаходився в центрі Ахетатона. Житлові приміщення були в його східній частині, офіційні приміщення - у західній. Останні включали тронний і колонний зал, двір з великими статуями фараона і церемоніальні приміщення. До палацу також примикали тінисті сади, будівлі жіночої половини, різних урядових і адміністративних установ.
6
Зазвичай палаци були рясно прикрашені фресками, що зображали тварин і рослин, барельєфами зі сценами битв, де фараон вражав ворогів, і барельєфами зі сценами прославлення фараона танцюючими і радісними людьми.