Як налаштувати гітару тим, у кого немає слуху. Як налаштувати шестиструнної гітару.

Будь гітарист змушений самостійно настроювати гітару , причому досить часто. Для початківців ця задача зазвичай є досить важким, але, як правило, з часом напрацьовується достатньою досвід для того, щоб без праці з нею справлятися. А ось налаштувати гітару тим, у кого немає слуху, або ще недостатньо практики в роботі з інструментом, допоможе тюнер. Тюнер - це пристрій, який вловлює видаваний гітарою або іншим інструментом звук, і, визначаючи його частоту, сигналізує про те, який ноті ця частота відповідає і наскільки точно.
Інструкція
1
Для початку вам необхідно вибрати тюнер. У тому випадку, якщо ви плануєте налаштовувати електро гітару і маєте (або збираєтеся придбати) гітарний процесор ефектів, то, найімовірніше, з вибором тюнера проблем не буде - процесори звичайно мають вбудований тюнер. Для акустичних гітар необхідний тюнер, який вловлює звук мікрофоном. В деякі електроакустичні гітари тюнер вже вбудований. Але, напевно, найпростіше встановити додаток для телефону, що реалізує функцію тюнера, якщо, звичайно, ваш телефон це дозволяє. Таким чином ви заощадите гроші, і тюнер завжди буде у вас під рукою.
2
Налаштувати гітару , використовуючи цей пристрій не важко. Принцип роботи наступний. Після того, як ви витягаєте звук однієї з струн, тюнер вловлює його і на його екрані з'являється інформація про те, який ноті найбільш близький цей звук і в якій мірі він завищений або занижений по відношенню до даної ноті. Ваше завдання при цьому зводиться до того, щоб підлаштовувати струну доти, поки на тюнері не відобразиться інформація про те, що її звук точно відповідає необхідній ноті.
3
Індикатор може бути різною в різних моделях тюнерів, але загальний принцип один: на екрані відображається умовне позначення ноти (A - ля, H (або B) - сі, С - до, D - ре, E - мі, F - фа, G - сіль) і відхилення її від номіналу. Відхилення може відображатися у вигляді зміщеної вправо або вліво стрілки яких знаків # (означає, що звук завищений) і b (звук занижений). Поекспериментувавши з натягом струни, ви швидко розберетеся з тим, як відбувається індикація в вашому тюнері.
4
Щоб налаштувати гітару , вам необхідно знати, на яку ноту повинна бути налаштована кожна з струн. Класичним є лад, в якому струни налаштовані таким чином: перша - ми, друга - сі, третя - сіль, четверта - ре, п'ята - ля, шоста - ми.
Зверніть увагу
Налаштування на слух включає в себе і настройку за допомогою камертона, будь він справжнім або електронним, і настройку під іншу гітару, настройку від першої струни. Налаштування на слух вимагає певних слухових навичок, інакше ніяк. Настройщики чують звук і налаштовують струну гітари в унісон (про це пізніше).
Корисна порада
6-я стpуна, затиснута на 5-м ладу, звучить в унісон з 5-й відкриттів. 4. Як настpоіть гітарі (По флажолетів). Беpутся флажолети (гоpаздо зручніше це робити з ефектом "дістоpшн") на 5-м ладу 6-й стpуни і 7-м ладу 5-й стpуни. 6. Як настpоіть мензуpу. Мензуpа - pасстояние від веpхней поpожка (nut) гітарі до нижнього (bridge). Hастpаівается по тюнеpу (пpедпочтітельнее) або на слух.