Пристрій крівлі фальца.

Надійною вважається тільки та дах, яка не тече. При цьому фахівці в голос стверджують, що подібної характеристикою володіє лише металева покрівля. Оптимальний варіант, якщо дах покритий алюмінієм або міддю. Правда, тільки прибити листи до основи мало. Необхідно надійно з'єднати їх тим чи іншим способом. Сьогодні одним з кращих варіантів вважається фальцевої з'єднання.
Взагалі фальцева покрівля - це такий тип конструкції листів металу, які скріплюються за певною технологією. Назву свою покрівля отримала за методом кріплення. Сьогодні розрізняють кілька видів фальца. Це лежачі одинарний і подвійний фальцлежачій одинарний (подвійний) фальц, а також стоячий одинарний і подвійний фальцстоячій одинарний (подвійний) фальц. Природно, що подвійні варіанти на порядок надійніше одинарних. Стоячі зазвичай використовують для скріплення країв, що йдуть уздовж ската. Лежачі кладуть поперек. Спеціальні затискачі (картини), розташовані по краях, допомагають легше і швидше змонтувати покрівлю.

Особливості пристрою покрівлі на фальцевих з'єднаннях

Щоб фальцевая дах відповідала всім вимогам і стандартам, необхідно дуже чітко дотримуватися інструкції з її монтажу. Ну і, звичайно, враховувати ряд нюансів. Так, наприклад, за такою технологією можна вкривати дахи з ухилом не більше 14 градусів.
Використовувати такий спосіб укладання покрівлі можна і на пологих дахах, тільки застосовувати доведеться подвійний фальц і додатково скріплювати шви силіконовим герметиком.
Крім того, варто враховувати, що всі видаткові матеріали (цвяхи, болти, дріт і т.д.), що використовуються при укладанні покрівлі таким методом, обов'язково повинні бути виготовлені зі сталі і покриті цинком. Інакше вони швидко вийдуть з ладу, і укладку покрівлі доведеться виробляти заново.Также обов'язково потрібно ретельно опрацювати гідроізоляцію даху і забезпечити нормальну вентиляцію. В іншому випадку під покрівлею буде збиратися конденсат, який призведе до швидкого погіршення і зносу матеріалів покрівлі, внаслідок чого вона швидко вийде з строя.Еще важливо продумати, на яке підстава ви будете укладати покрівлю - на обрешітку або суцільне. Якщо вибираєте обрешітку, дотримуйте розрахунковий крок. Інакше вся ваша дах провіснет, листи деформуються, і всю роботу потрібно буде переробляти заново.

Плюси і мінуси фальцевой покрівлі

Природно, що фальцева покрівля, незважаючи на те, що є оптимальним і ідеальним варіантом в більшості випадків, має і ряд своїх переваг, і недоліків. До плюсів зазвичай відносять довгий термін служби, легкість конструкції (не потрібно проводити додаткових робіт по зміцненню стін або перекриттів), гладкість поверхні, через що волога на поверхні даху не затримується. А ще фальцева покрівля має антикорозійне покриття, що дозволяє їй залишатися акуратною і красивою тривалий час.
Ще досить часто плюсом називають дизайн даху. Він хоч і простий, але за рахунок різного кріплення - стоячого і лежачого - стає досить оригінальним.
З недоліків, як правило, зазначають не особливо хорошу шумоізоляцію покриття. Тобто під час дощу стукіт крапель по сталевій покрівлі чути надто виразно і голосно. Також мінусом вважається і складний монтаж. Ще часто називають недоліком непривабливий зовнішній вигляд. Але це тільки в тому випадку, якщо покрівля виготовлена з оцинкованої сталі. У разі якщо базовим матеріалом виступала мідь або цинк-титан, покриття виглядає більш ніж благородно. Також не дуже добре, що фальцева покрівля накопичує статичну електронапругу, а це означає, що обов'язково потрібно робити ще й блискавковідвід.

Пристрій фальцевой покрівлі

Фальцева покрівля виготовляється з декількох видів металу. В їх число входить оцинкована сталь (спеціально для покрівлі) товщиною приблизно 0,5 - 0,7 см. Фахівці стверджують, що таке покриття дуже довговічне і служить близько 30 років. Також використовуються і полімерні матеріали. Наприклад, сталь з покритіме. Саме завдяки полімерам, покрівля отримує свої високі й ефективні антикорозійні властивості. Покрівельна мідь має різний рельєф і є декоративною частиною покрівлі. Наприклад, така мідь може імітувати черепицю. Кровельнеий алюміній - ще один матеріал, який сприяє створенню максимально надійного даху. Також найчастіше у виробництві використовується ще і покрівельний цинк-титан - матеріал, за словами фахівців, практично вечний.Ізготовленіе фальцевой покрівлі не займає багато часу. Вона досить легко і швидко відливається з металів за визначеною формою.

Особливості монтажу крівлі покрівлі

Монтаж покрівлі обов'язково починається зі складання відповідних креслень. Потім необхідно виготовити картини для звичайного покриття схилів дахів і карнизів. роблять їх із спеціальних заготовок, що володіють необхідними формами і розмірами. На наступному етапі необхідно підняти частини покрівлі на дах, викласти їх і з'єднати фальцем. Обов'язково потрібно прикріпити покрівлю ще й до брусків обрешітки. Особливу увагу необхідно приділити області навколо труб і димоходів. Їх найкраще закрити спеціальними фартухами з оцинкованої сталі. В результаті ви отримаєте високотехнологічну дах без будь-яких отворів.