Як дихають птиці.

Птахи витрачають під час польоту колосальну кількість енергії. Їх спосіб пересування справив великий вплив на всі системи органів. Птахи не можуть собі дозволити великі і важкі органи, тому упор був зроблений на ефективність їх роботи. У підсумку дихальна система птахів, яка постійно поліпшувалася в ході еволюції, на сьогоднішній день є однією з найскладніших серед усіх хребетних.
Інструкція
1
Повітря в організм птиці надходить через дві ніздрі, розташовані над дзьобом. Після цього через глотку він надходить в довгу трахею. Переходячи в грудну порожнину, трахея ділиться на два бронха. У місці розгалуження трахеї у птахів знаходиться розширення - так звана нижня гортань. Тут розташовані голосові зв'язки. Легкі у птахів розташовуються в порожнині тіла не так, як у людини. Вони міцно прикріплені до ребер і хребетного стовпа, малоеластічни і не можуть розтягуватися, наповнюючись киснем.
2
Повітря проходить крізь легені транзитом. У цьому органі залишається лише близько 25% надійшов кисню. Основна ж частина спрямовується далі - в повітряні мішки. Птахи мають п'ять пар повітряних мішків, які є виростами відгалужень бронхів. Повітряні мішки здатні розтягуватися при вступі до них повітря. Це і буде вдих птиці.
3
При видиху повітря з повітряних мішків спрямовується назад в легені, а потім виходить назовні. Таким чином, хоча роботу легенів птахів можна назвати недостатньо інтенсивної порівняно з легкими людини, завдяки подвійному диханню птах отримує достатню для неї кількість кисню.
4
У стані спокою птиці дихають завдяки розширенню і звуження грудної клітки. Під час польоту грудна клітка пернатих залишається практично нерухомою, і процес дихання здійснюється вже за рахунок інших механізмів. При підйомі крил повітряні мішки птиці розтягуються, і повітря мимоволі засмоктується в легені, а потім і в мішки. Коли птах опускає крила, повітря з повітряних мішків виштовхується. Чим інтенсивніше птах махає крилами, тим частіше вона дихає.
Корисна порада
Повітряні мішки є не тільки органом дихання. Вони беруть участь у терморегуляції і допомагають розсіювати зайве тепло. Також вони зменшують масу тіла птаха, що вельми важливо під час польоту.