Як бачать птахи.

Птахи - прекрасні створіння природи. Люди здавна заздрили їхньому вмінню літати, однак у пернатих мається ще одна особливість, якої людина могла б захопитися. Це їх дивовижне зір.
Інструкція
1
Зір відіграє величезну роль в житті птахів. Багатьом пернатим доводиться одночасно вистежувати здобич і уважно спостерігати за тим, щоб самим не стати чиїмось обідом. Інші вишукують своїх жертв на землі, самі в цей час перебуваючи високо в небі. Треті ведуть нічний спосіб життя і прекрасно бачать у темряві. Тому в ході еволюції зір у птахів розвинулося куди краще, ніж у людини.
2
Птахи бачать в чотири-п'ять разів гостріше, ніж людина. У більшості видів зір монокулярний (виняток становлять сови) - тобто, вони сприймають предмет переважно одним оком. Зате саме поле зору у них значно ширше, ніж у людей, і становить близько 300 градусів. Такий огляд досягається за рахунок розташування очей - у пернатих вони знаходяться з боків. А будова зорового органу дрімлюгу дозволяє йому і зовсім, не повертаючи голови, бачити на 360 градусів.
3
У людини посереди очного дна мається жовта пляма - місце, де спостерігається максимальне зосередження клітин, чутливих до світла. У птахів же таких плям два. Тому вони можуть одночасно розглядати два їх зацікавили об'єкта, що знаходяться у видаленні один від одного.
4
Око деяких птахів може працювати як справжня підзорна труба. Хижакам - Кондор, стерв'ятникам, орлам - доводиться виглядати свою здобич з великої висоти. Для того щоб краще розгледіти жертву, в ході еволюції у них виробилося цікаве пристосування. Їх центральний зоровий пучок здатний збільшувати зображення у два з половиною рази.
5
У нічних птахів є свої пристосування, що дозволяють їм бачити в темряві. На дні очного яблука сов і пугачів позаду сітківки розташувався шар-рефлектор. Він здатний вловлювати слабке розсіяне світло. Очі сов, на відміну від інших птахів, розташовані спереду, а їх очні яблука міцно закріплені, що значно звужує їм кут огляду. Але сови зуміли вирішити цю проблему, навчившись повертати голову на 360 градусів.