Як тварини вчать своїх дитинчат.

Інстинкт продовження роду притаманний усім тваринам. Однак після того як потомство з'явилося на світ, звірі по-різному до нього ставляться. Деякі види покидають малюків вже через тиждень-дві, інші ж методично займаються навчанням підростаючого покоління.
Інструкція
1
Як правило, менш відповідально до свого потомства відносяться невеликі звірки, здатні приносити по кілька приплодів на рік. Для дрібних гризунів не властива зворушлива турбота про дітей. Самка проводить час з дитинчатами, поки ті сліпі і безпорадні, годуючи їх молоком і оберігаючи від хижаків, а через дві-три тижні звірята вже повинні стати самостійними. Розвинути закладені в них інстинкти вони можуть, спостерігаючи за матір'ю та іншими членами зграї.
2
Більші звірі, чиє потомство малочисленнее і довго дорослішає, підходять до навчання дитинчат з усією відповідальністю, на власному прикладі показуючи їм навички, які знадобляться в житті. Самка оленя навчатиме свого малюка, які рослини слід їсти і як краще ховатися при небезпеці. А якщо недосвідчений оленятко забариться, самка підштовхне його в сторону укриття.
3
Хижаки, в свою чергу, навчають своїх дітей полюванні. Самка привчає їх до дорослого раціону поступово, спочатку підгодовуючи їх напівперевареним м'ясом, потім приносячи вбиту здобич, потім - поранену, з якою потомство зуміє впоратися в лігві. З часом самка, а в деяких випадках і самець, бере дитинчат на полювання, де тварини разом вистежують, наздоганяють і забивають жертву.
4
Мавпи - це вид, найближче стоїть до людини, тому їх дитинчата проходять всебічне навчання. Крім необхідних навичок - що є і як йти від небезпеки, шимпанзе вчать своїх дитинчат правилам поведінки. Вчені з'ясували, що мавпи, які виросли без матерів, вели себе агресивно і не вміли нормально взаємодіяти з іншими членами зграї. Передають дорослі мавпи малюкам і свої премудрості - наприклад, технології розколювання горіхів або способи використання палиць, причому в кожній зграї можуть бути свої методики, яким і навчають нащадків.