Як оформити список літератури. Бібліографія журналів.

От і написана робота - контрольна, курсова, дипломна. Здавалося б, можна зітхнути і розслабитися. До речі, багато хто так і роблять. І абсолютно не беруть до виду, що вони не всі грамотно оформили. Як правило, список використовуваної літератури студенти вважають далеко не найважливішою складовою письмової роботи. Однак, викладачі не згодні і навіть знижують оцінки за неправильно оформлений список .
Вам знадобиться
  • -все книги, які використовувалися для написання роботи;
  • -інтернет-джерела з посиланнями;
  • -журнали і газети, на які є посилання в роботі.
Інструкція
1
Список літератури або, як він ще називається, бібліографія - поміщається в кінці роботи. Оформляється у вигляді списку. І може групуватися за різними ознаками. Наприклад, бути алфавітним, систематичним, хронологічним, в порядку згадування в тексті. Найбільшою популярністю користується алфавітний вид бібліографії. Отже, приступаючи до оформлення списку використаної літератури, необхідно для початку систематизувати свої джерела інформації.
2
В першу чергу, в списку йдуть нормативні або правові документи, якщо такі використовувалися. Але просто написати: указ № такий-то не можна. Інформація в бібліографії повинна бути повною. Так, наприклад, посилання на якийсь нормативний документ потрібно оформляти таким чином: Закон РФ від 07.02.1992 р № 2300-1 "Про захист прав споживачів" (в ред., Введеної в дію з 15.01.1996 р Федеральним законом від 09.01.1996 р № 2-ФЗ).//СЗ РФ. - 1996. - №3. - Ст. 140. До речі, посилання на такого роду документи єдині, які в алфавітному оформленні списку літератури, йдуть не за алфавітом, а за важливістю документа. Так, наприклад, посилання на Конституцію РФ важливіше, ніж на Закон РФ. Тому Конституція повинна стояти першим номером.
3
Далі оформляються книги. Головне при оформленні уважно вивчити дані, написані на форзаці. І переписати їх необхідно дослівно, не втративши жодної коми чи крапки. Ще одним важливим показником яляется видавництво, яке надрукувало дану книгу. Його також необхідно вказувати. І, в результаті, посилання на книгу повинна виглядати так: Ахтямов М.К., Лихолєтов В.В. Інноваційний потенціал вузів в системі формування конкурентоспроможної підприємницького середовища регіону: монографія. - М .: Креативна економіка, 2008. - 352 с .: іл. ISBN 978-5-91292-036-3
4
Якщо в написанні книги брав участь цілий колектив авторів (але не більше трьох осіб), то бібліографічний опис має починатися з вказівки прізвищ та ініціалів авторів. Але можна вказати і тільки одне прізвище.
5
Далі оформляється періодика. Вказується автор статті, назва матеріалу, назва журналу або газети, рік і номер випуску. Щоб заробити собі зайвий бонус від викладача, можна вказати також сторінки початку і закінчення статті. І виглядає посилання на періодику таким чином: Морозова, Л.А. Функції Російської держави на сучасному етапі/Л.А. Морозова, В.І. Смирнов.//Держава і право. - 1993. - № 6. - С. 98-108.
6
Посилання на електронні джерела не сильно відрізняється від посилання на періодичні друковані видання. Також вказується спочатку автор, потім назва статті та вже після назва сайту, звідки була взята інформація. Також необхідно вказати ще адресу URL і дату звернення. Посилання виходить ось така: С. Попов. Фінансова звітність в епоху економіки знань.//Бібліотека Креативної економіки. - 2005. [Електронний ресурс]. URL: http://creativeconomy.ru/library/prd93.php (дата звернення 07.04.2009).
7
При складанні бібліографії потрібно пам'ятати, що головний принцип для її складання такої: головне, щоб було легко знайти. Тому вся вихідна інформація повинна бути вказана максимально повно і коректно. Це і стане запорукою успішної письмової роботи.
Зверніть увагу
Головне при складанні списку літератури - це посидючість та уважність. Справа дуже копітка і зайняти може кілька годин. Але результат того вартий.