Як користуватися iBooks ?

Це керівництво написано в першу чергу для бабусь і дідусів, пам'ять яких підводить; і в другу чергу для тих, хто тільки починає пізнавати красу використання планшетів і телефонів від компанії Apple в якості електронної читалки.
Вам знадобиться
  • - iPad/iPhone/iPod touch
  • - iBooks
Інструкція
1
Як створювати коллекціі.- Крок 1. Натиснути кнопку Колекції зліва вгорі екрана.- Крок 2. Натиснути кнопку Нова в який з'явився окне.- Крок 3. Написати назва нової коллекціі.- Крок 4. Натиснути кнопку Готово.
2
Як редагувати коллекціі.- Крок 1. Натиснути кнопку Колекції зліва вгорі екрана.- Крок 2. Натиснути кнопку Правка в який з'явився окне.- Крок 3. Для перейменування торкнутися назви потрібної коллекціі.- Крок 4. Для видалення одного або декількох колекцій (разом з книгами): натиснути на червоний кружок з білою горизонтальною полосой.- Крок 5. Для переміщення колекції вище або нижче поточної позиції: натиснути на значок Три полоси.- Крок 6. Натиснути кнопку Готово.Прімечаніе. Для швидкого видалення однієї колекції: - Крок 1. Натиснути кнопку Колекції зліва вгорі екрана.- Крок 2. Провести по удаляемому назвою справа наліво. - Крок 3. Натиснути кнопку Видалити
3
Як перемістити книгу. Варіант 1. Перенесення в одній колекції. У режимі спіска.- Крок 1. Натиснути кнопку Правка в правому верхньому углу.- Крок 2. Натиснути на кнопку (три риси) праворуч від назви книги і, утримуючи її, перетягувати книгу вище або нижче поточної позіціі.- Крок 3. Натиснути кнопку Готово в правому верхньому углу.В режимі полкі.- Крок 1. Торкнутися переміщуваної книги до її візуального збільшення і, утримуючи палець на ній, пересувати до потрібного місця.- Крок 2. Відпустити кнігу.Варіант 2. Перенесення в іншу коллекцію.- Крок 1. Натиснути кнопку Правка в правому верхньому углу.- Крок 2. Відзначити книги для переміщення (для режиму списку гурток праворуч від назви книги) .- Крок 3. Натиснути кнопку Перемістити в лівому верхньому углу.- Крок 4. У списку колекцій вибрати необхідну.
4
Як перейменувати книгу (тільки для формату Pdf) .Шаг 1. Перейти в режим перегляду колекції списком (докладніше див. Пункт 3 Варіант 1 статті Як користуватися iBooks? Частина 1) .Шаг 2. У правому верхньому куті натиснути кнопку Правка.Шаг 3. Доторкнутися до кінця назви книги і тут же прибрати палець. Повинна автоматично з'явитися віртуальна клавіатура і миготливий курсор біля останньої букви.Шаг 4. Після перейменування книги натиснути кнопку Готово в правому верхньому куті.
5
Як видалити кнігу.В режимі спіска.Варіант 1. Для однієї книги. - Крок 1. Провести по рядку з назвою книги справа наліво до появи навпроти назви кнопки Видалити. - Крок 2. Натиснути на кнопку.Варіант 2. Для декількох книг. - Крок 1. У правому верхньому куті натиснути кнопку Правка.- Крок 2. Натиснути на гурток зліва від видаляються книг, потім - Крок 3. Натиснути кнопку Видалити в лівому верхньому кутку екрана.В режимі полкі.Шаг 1. У правому верхньому куті натиснути кнопку Правка.Шаг 2. Вибрати одну або кілька книг. На кожній з обраних книг з'явиться синій гурток з галочкой.Шаг 3. Натиснути кнопку Видалити в лівому верхньому кутку екрану.
6
Як налаштувати перегортання книги з обох полів. За замовчуванням при дотику у правій області екрану, відкривається нова сторінка, а при дотику лівої області - предидущая.Іногда для зручності читання потрібно, щоб відкривалася нова сторінка при дотику з обох полей.Шаг 1. Запустити програму Налаштування з робочого столу або з рядка пошуку (докладніше див. пункт 1 статті Як користуватися iBooks? Частина 1) .Шаг 2. У лівій частині екрана знайти іконку iBooks, а в правій частині активувати перемикач на рядку Листання з обох полей.Для повернення на попередню сторінку при читанні книги необхідно буде не каснуться, а провести по екрану зліва направо.
7
Як ділитися цітатамі.- Крок 1. Створити цитату. (Докладніше див. Пункт 14 Цитати статті Як користуватися iBooks? Частина 1) - Крок 2. Доторкнутися до цитати до появи спливаючого меню.- Крок 3. Натиснути кнопку Експорт або іконку з малюнком виходить стрілки з прямокутника/квадрата.- Крок 4. Вибрати спосіб пересилання цитати: лист, повідомлення/смс, соціальні сеті.- Крок 5. Ввести адресу одержувача і натиснути кнопку Надіслати.
8
Які формати читає iBooks.- ePub; - Pdf.
9
Як користуватися словарем.- Крок 1. Виділити слово або фразу.- Крок 2. Вибрати у спливаючому меню кнопку Дефініція/Дати определеніе.Еслі є відповідний словник, з'явиться вікно словника з варіантами определеній.Еслі відповідного словника немає, то можна буде скористатися кнопками пошуку в інтернеті або Вікіпедіі.- Крок 3. Для повернення до читання натиснути кнопку Готово.
10
Налаштування словарей.С версії iBooks 3.0 і 3.1 з'явилася можливість пошуку визначень на наступних мовах: - німецькою, - іспанською, - французькою, - японською, - спрощеному китайському, - корейською, - італійською, - голландском.- Крок 1 . Для слова чи фрази у спливаючому меню натиснути кнопку Дати определеніе.- Крок 2. Для додавання/видалення словників натиснути кнопку Управлять.В вікні для додавання потрібного словника натиснути на хмару з низхідній стрілкою; для видалення - на хрестик у кружке.- Крок 3. Для вибору визначення з встановлених словників натиснути кнопку словник.- Крок 4. Для повернення до читання доторкнутися до вільного полю екрана.
Зверніть увагу
Єдине, що ви можете зробити не так в пристрої Apple - це видалити потрібну книгу або сам додаток з безліччю книг. Вам просто потрібно запам'ятати, що натискати на хрестик у тремтячою іконки на екрані робочого столу - це означає видалити програму. А якщо натиснути в бібліотеці кнопку Видалити - це видалити книгу (або книги). Все інше легко поправимо, і робити не страшно. Та й це частково можна виправити (власні нотатки, цитати і закладки відновити не вдасться), тільки часу займе трохи більше.
Корисна порада
Кнопка Home - кнопка на лицьовій стороні вашого устройства.Для доступу до елементів керування натисніть на середину екрана.