Як перевести в десяткову систему числення.

В машинної арифметики використовуються різні системи числення . В основному, обчислювальна техніка заснована на довічних числах. В повсякденному ж житті ми звикли використовувати десяткову систему числення . Давайте розберемося, як же представити у вигляді десяткових числа, представлені в інших системах числення .
Інструкція
1
Для перекладу числа з двійкової в десяткову систему числення , необхідно представити його у вигляді многочлена, члени якої представляють собою твір цифри кожного розряду двійкового числа на 2 в ступені n, де n - номер розряду, починаючи з нуля. Наприклад, у нас мається двійковечисло 1101001. Цифра, що стоїть праворуч (1) відповідає нульовий розряд, другий (0) - перший розряд, і так далі. Уявімо це число у вигляді многочлена: 1 * 2 ^ 0 + 0 * 2 ^ 1 + 0 * 2 ^ 2 + 1 * 2 ^ 3 + 0 * 2 ^ 4 + 1 * 2 ^ 5 + 1 ^ 2 ^ 6 = 1 + 0 + 0 + 8 + 0 + 32 + 64 = 105. Вийшов відповідь в десяткової системі числення .
2
Переклад з інших систем числення в десяткову виробляється схожим чином. Для переведення числа з восьмиричной системи числення в десяткову, потрібно представити його у вигляді многочлена, члени якої представляють собою твір цифри кожного розряду вісімковий числа на 8 в ступені n, де n - номер розряду, починаючи з нуля. Наприклад, вісімкове число 125 в десяткову систему числення перекладається так: 5 * 8 ^ 0 + 2 * 8 ^ 1 + 1 ^ 8 ^ 2 = 5 + 16 + 64 = 85. Вийшов відповідь в десяткової системі числення .
3
Повністю аналогічно вищеописаним випадкам проводиться переведення чисел із системи числення з будь-якою основою в десяткову. В шістнадцятковій члени многочлена являють собою твір цифри кожного розряду вісімковий числа на 16 в ступені n. Ви без праці зумієте самостійно зрозуміти, як здійснити переклад з інших систем числення .