Як робляться фільми.

Сучасне кіновиробництво - це складний, багатоступінчастий процес, в який залучені десятки людей. Саме завдяки цьому працює магія кіно. Те, що ми бачимо на екрані - лише верхівка айсберга.
Інструкція
1
Найперша щабель - створення сценарію. Будь-який сценарій незалежно від жанру ділиться на три частини - експозицію (глядачів ознайомлять із героями фільму), ускладнення (найбільш насичена частина фільму, де відбувається основна частина дії) і кульмінацію (розв'язка, фінал). Найчастіше над сценарієм працюють кінодраматург, режисер, продюсер. Фінальна версія сценарію - режисерська, найчастіше представляє технічну таблицю з докладною розбивкою по кадрам плюс вся докладна технічна інформація - вказівка плану і методу зйомки.
2
Далі слід підготовчий період - найтриваліший. На цьому етапі відбувається збір інформації і матеріалів для фільму (це особливо важливо, якщо фільм історичний), відбувається розробка концепції фільму, обговорюється художнє, колірне, звукове та шумове оформлення картини. Художник займається ескізами декорацій, варіантами костюмів, гриму, знімальна група робить тестові натурні зйомки. В цей же період відбувається кастинг акторів, у тому числі і за допомогою картотеки, яка мається на кожній знімальній студії, проходять перші репетиції. На цьому етапі створюється постановочний проект - загальне уявлення про фільм, режисерський сценарій, опис опрацьованих епізодів і сцен, календарний план і загальний кошторис. Після завершення підготовчого періоду залишається тільки зняти фільм.
3
Перед тим як почати зйомки, виробляється освоєння декорацій, планів, натури. Якщо на підготовчому періоді були враховані всі дрібниці, знімальна група працюватиме без простоїв і помилок. Знімальну групу можна умовно поділити на чотири основні частини - режисерська, операторська, художня і звукова. Режисер і його помічники очолюють і організують знімальний процес, оператор-постановник вирішує (спільно з режисером), якими будуть світло, колір, освітлення. Другий оператор працює безпосередньо з камерою. Асистенти слідкують за всім обладнанням. Художник-постановник створює сцену в деталях, під його початком працюють художник-костюмер, декоратор та інші. Звукооператори ставлять мікрофони, записують звукову доріжку начорно, щоб використовувати її як основу при подальшому озвучуванні.
4
Знімальна група нагадує мурашник, як правило одночасно знімається кілька сцен, всюди носяться люди, робота кипить. Кожен день зйомки дуже доріг, тому робота над фільмом ведеться в скаженому темпі. Повнометражний фільм знімають протягом декількох тижнів.
5
Далі йде монтажно-тоніровочний період. В цей момент і збирається фільм. Відбираються потрібні дублі, потрібні плани, переходи. Найчастіше монтажний період починається ще до зйомок, режисер може зробити детальну розкадрування із зазначенням тривалості кадрів, переходів та іншого.
6
Існує також поняття чорнового і чистового монтажу. Чорновий монтаж являє собою послідовність кадрів, відповідну затвердженим сценарієм. Чистовий монтаж - це остаточний відбір кадрів, який виробляється головним режисером і режисером монтажу. На даний момент більшою частиною чорнової роботи займаються комп'ютери. Після зібраного чистового варіанта фільму, монтажер синхронізує зображення і звук, якщо вийшла запис не влаштовує режисера, фільм озвучують у студії. Після кількох репетицій актори записують фінальну фонограму. Вона поєднується з фільмом на монтажному столі.
7
На цьому ж етапі відбувається додавання спецефектів, постобработка кадрів, накладення фону та інше застосування новітніх технологій, наприклад замінюють актора комп'ютерним зображенням.
8
Музика записується під час монтажно-тоніровочного періоду, оскільки на цьому етапі вже ясна тривалість сцен. Музичну доріжку можуть записувати двома способами - перед проецируемую сценами фільму або за секундоміром, коли диригент вимагає від оркестру укладатися з виконанням певного музичного фрагмента в чіткий часовий проміжок.
9
Останнім кроком у виробництві фільму є зведення, або перезапис з декількох звукових доріжок в одну. На цьому етапі фонограми синхронізують із змонтованим фільмом, розставляють акценти і записують звук на окрему плівку. Після чого надають комісії обидві плівки (зі звуком і зображенням). Якщо комісія приймає фільм, в майстерні виробляють монтаж негативу, з якого потім друкують копії фільму.
10
Просування фільму починається практично одночасно з написанням сценарію. Робота ведеться в трьох напрямках - кінотеатри, відео і телебачення. До виходу фільму записуються короткі рекламні ролики з відзнятого матеріалу, проводяться прес-конференції та йдуть публікації в пресі. Всім цим займається продюсер. Він же розраховує, як багато кінотеатрів куплять фільм, якою буде прибуток.
Зверніть увагу
На даний момент, процес кіновиробництва досить сильно відрізняється від класичного. Зокрема, сучасні фільми являють собою поєднання плівкових і цифрових методів зйомки.
Корисна порада
Дуже цікаво дивитися фільми з коментарями режисера чи інших творців. Це дозволяє краще зрозуміти, як відбувається процес створення фільмів.