Як розвивати вокал. Як розвивати свій свій вокал.

Голос - найдавніший музичний інструмент, відомий людині. У більшості творів він виконує солирующие партії, так як, окрім власне нот, може відтворювати і слова. Розвиток голосу походить від першого уроку до останнього концерту музиканта, оскільки без постійних репетицій і вправ він втрачає свої якості. Розвивати вокальні дані рекомендується під керівництвом педагога-вокаліста.
Інструкція
1
Робота над вокалом починається задовго до перших вправ. Перший етап - вибір напрямку, в якому ви збираєтеся співати. Три основних манери співу - це оперна, естрадно-джазова і народна. При виборі останньої манери уточніть, в традиції якої країни і навіть якого регіону ви хочете співати: Північна Ірландія, Новгородська область, Східна Індія або щось ще.
2
Виберіть педагога з даного напрямку. Намагайтеся вибирати з концертуючих вокалістів, які знають не тільки методику викладання, а й практичні проблеми та їх вирішення. Поговоріть з їх учнями, відвідайте їх концерти, послухайте записи. Якщо вас щось насторожує, перевірте і перевірте викладача. Якщо сумніви залишилися, краще зверніться до іншого фахівця.
3
Поставте собі правильне дихання. Швидше за все, вам про це розповість педагог, але ви можете підготуватися заздалегідь. Зробіть вдих одночасно ротом і носом. Він повинен бути коротким, бо в «бойових» умовах відразу після нього ви почнете співати; безшумним, бо на сцені ніякі призвуки не повинні випереджати ваш спів; глибоким, бо фраза, яку ви будете співати, може виявитися дуже довгою і зажадати великої витрати воздуха.Во час вдиху плечі і груди не повинні смикатися або підніматися. Зайві рухи кажуть про неправильне посиланні вдиху (повітря повинен йти у живіт, м'язи якого напружуються) і погано виглядають з глядацького залу.
4
Виконуйте в точності вказівки педагога. Співайте вправи і твори, розробляйте дикцію і артикуляцію. Додатково вивчайте теорію та історію музики.