Як з'явилися динозаври.

Ера динозаврів почалася багато мільйонів років тому, в середині тріасу. Але досі вчені продовжують з ентузіазмом досліджувати і вивчати життя і діяльність цих незвичайних істот.
Інструкція
1
Згідно припущеннями вчених, перші динозаври з'явилися близько 180-190 мільйонів років тому, а повністю вимерли близько 60-70 мільйонів років тому. Вважається, що динозаври були рептиліями, тому повинні були відбутися від істот, подібних собі, які жили до них. Рептилії являють собою окремий клас тварин, для них характерно наступне: вони можуть жити на землі, теплокровні, мають своєрідне серце, тіло більшості з них покрите лускою.
2
Перші рептилії з'явилися на Землі за багато років до виникнення динозаврів, вони були схожими на амфібії, могли жити як на суші, так і у водних просторах. Яйця рептилії відкладали виключно на землі. Вилупилися з яйця дитинчата мали легкі і ноги, могли вільно дихати повітрям і харчувалися різними комахами. З роками рептилії ставали все сильніше і більше. Одні істоти нагадували черепах, інші - великих ящерів. Вони харчувалися рослинами, мали товсті ноги, великі голови і короткі хвости.
3
Перші динозаври були дуже схожі на своїх прабатьків - рептилій, які ходили на задніх лапах і швидше нагадували ящерів. Вчені вважають, що перші динозаври були відносно невеликими, розміром з індика, пересувалися на задніх лапах. Деякі види динозаврів залишалися маленькими, інші ж виростали довгими і важкими. Деякі з них досягали у висоту 2-3 метрів, існувало навіть кілька шестиметрових динозаврів, які важили кілька тонн. Вони мали невеликі голови, а також тупі короткі зуби, які були придатні лише для пережовування рослин. Жили такі істоти в болотистих і низинних місцях.
4
Далі настав інший період життя рептилій. Деякі види травоїдних динозаврів ставали настільки величезними, що насилу могли себе утримувати на чотирьох ногах на суші. Тому стали проводити більшу частину часу на болотах і річках. Найбільший вид динозаврів - бронтозаври досягали у висоту 24 метрів і важили близько 35 тонн. Зникли ці істоти внаслідок зміни клімату на Землі, що позбавив динозаврів харчування і місць проживання.