"Аертал": інструкція із застосування.

«Аертал» - нестероїдний препарат, який надає протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну дію. Активна речовина препарату - ацеклофенак.

Інструкція по застосуванню «Аертал»

«Аертал» застосовують для зняття болю і запалення при люмбаго (гострого болю в поперековому відділі), зубного болю, плечелопаточном періартриті (запаленні сухожиль плеча і капсули плечового суглоба ), при ревматичному ураженні м'яких тканин. Препарат також призначають для лікування симптомів ревматоїдного артриту (захворювання сполучної тканини з ураженням дрібних суглобів), остеоартрозу (хронічне незапальне захворювання суглобів), анкілозуючого спондиліту (хронічне системне захворювання суглобів і хребта). Лікарський засіб приймають всередину по 100 мг (одна таблетка) два рази на день - вранці і ввечері. Ціна на «Аертал» залежить від форми випуску і дозування.
« Аертал »сприяє значному зменшенню болю, знімає ранкову скутість і припухлість суглобів.

Протипоказання, особливі умови застосування «Аертал»

«Аертал» протипоказаний при ерозивно-виразкових ураженнях ШКТ в фазі загострення, при шлунково-кишковій кровотечі або при підозрі на нього, при виявленому раніше бронхоспазме, кропивниці, риніті, після прийому аспірину або інших нестероїдних протизапальних препаратів. Не можна призначати лікарський засіб при підтвердженої гиперкалиемии (підвищення вмісту калію в крові), при вагітності, в період грудного вигодовування (лактації), в дитячому і підлітковому віці до вісімнадцяти років, при підвищеній чутливості до компонентів препарату. «Аертал» застосовують з обережністю при виявлених раніше захворюваннях нирок, печінки і ШКТ, при бронхіальній астмі, гіпертонії, хронічної печінкової, ниркової, і серцевої недостатності, при наявності інфекцій, викликаних бактерією, при цереброваскулярних захворюваннях (група захворювань головного мозку), цукровому діабеті, у курящих, при частому вживанні алкоголю , у пацієнтів похилого віку, при тривалому прийомі нестероїдних протизапальних препаратів, при важких соматичних захворюваннях.
«Аертал» не призначають після проведення аортокоронарного шунтування, при вираженій нирковій та печінковій недостатності або при прогресуючих захворюваннях печінки і нирок, а також при порушенні функції кровотворення.

Побічні дії «Аертал»

Під час прийому препарату можлива поява побічних дій з боку системи травлення: нудота, блювота, болі в животі, діарея, метеоризм, запор, анорексія, ерозивно-виразкові ураження ШКТ, стоматит, панкреатит, гепатит. З боку нервової системи може з'явитися запаморочення, головний біль, порушення сну, збудження, порушення чутливості, порушення пам'яті, слуху, зору, смакових відчуттів. Може з'явитися шум у вухах, судоми, депресія, тривожність. Більш докладно побічні дії описані в анотації до препарату.