Види шпаклівки.

Мабуть, жоден ремонт не обходиться без застосування сучасних шпаклівок. Ці матеріали, призначені для вирівнювання різного роду поверхонь, різноманітні за виглядом, призначенням і типом.
Сьогодні у продажу можна знайти десятки видів шпаклівок, частина з них позиціонується як матеріал, готовий до використання, частина - як основа для приготування суміші. Є базові, є декоративні шпатлевкі.На насправді, основа у всіх матеріалів, які застосовуються для вирівнювання стін і стель - кальцієва суміш (крейда або гіпсовий склад, найчастіше) і клейова основа (столярний або борошняний клей).
Шпатлеватьшпаклевать стіни придумали німці, це було швидше і простіше, ніж обточувати каміння.

Основні типи шпаклівок

Професіонали виділяють масляні, лакові та клейові шпаклівки, все решта - лише з різновиду. Головна відмінність матеріалів в тому, якого роду плівка утворюється на поверхні при висиханні. Масляна шпаклівка підходить для складних оздоблювальних робіт, вона сохне довго, тому нею працює все менше число майстрів. Основний компонент такого матеріалу - оліфа, яка забезпечує хорошу адгезію і вологостійкість. Масляні шпаклівки незамінні при обробці санвузлів, басейнів, хаммамів і пр. Вологих помещеній.Клеевая шпаклівка на 10% складається з клею, тому вона дуже в'язка і легко наноситься на будь-які поверхні. Така суміш не вимагає якоїсь особливої підготовки поверхні, до того ж після нанесення легко розтікається і заповнює собою нерівності. Для вирівнювання стін під поклейку шпалер використовують гібрид - олійно-клейову шпаклівку, цей вид призначений тільки для внутрішніх оздоблювальних робіт, не пахне і швидко сохнет.Лаковие варіанти теж поступово йдуть з побутового ринку, поступаючись місцем акриловим різновидам, які по праву вважаються універсальними. Структура складів мелкозернистая і легко сточується наждачним папером. Готова поверхня виглядає полірованої, тому до складу нерідко додають пігменти, а готову поверхню просто покривають захисним складом.
Лаковая шпаклівка сьогодні використовується в промисловому машинобудуванні, в побуті вона не зручна і не функціональна
На відміну від попередніх варіантів акрилова шпаклівка не тріскається і не дає «усадку», нею користуються непрофесіонали, тому що товщина нанесеного шару фактично не має значення: склад рівномірно просихає і не сиплеться. Акрилові шпаклівки бувають двох видів: внутрішні та фасадні. Останні мають компоненти, які підвищують міцність матеріалу. До того ж фасадна шпаклівка більш пластична.

Спеціальні матеріали для оттелкі

Окремо варто згадати про такий матеріал як шпакріл («шпаклівка»). Якщо універсальну шпаклівку у продажу ви зустрінете в мішках і бочонках, то шпакріл продається, як правило, в невеликій тарі, і ціна його трохи вище. Цей обробний матеріал призначений для «фінішних» робіт - забивання стиків, декорування, заповнення швів. Шпакріл продається у вигляді білої пасти, до нього випускається різноманіття кольорів. Втім, типові забарвлення можна знайти і готовими, нерідко навіть для зручності їх продають в тюбиках з різного діаметр насадкамі.Декоратівние шпаклівки мало чим відрізняються від базових. Їх особливість лише в додаткових компонентах у вигляді дрібного скла, пігменту, вкраплень і пр.