Як вибрати гірськолижні черевики.

Щоб вам було зручно кататися на гірських лижах, слід правильно вибрати черевики для гірськолижного катання.
  1. Жорсткість черевиків. Найбільш жорсткі моделі черевик - дорогі і призначені для професіоналів, тому починаючому гірськолижникові купувати їх не варто. Найоптимальнішим варіантом будуть черевики, що мають жорсткість від 60 до 70. Жіночі моделі гірськолижних черевиків більш полегшені і м'які, а колодка враховує особливості жіночої ноги.
  2. Другим важливим моментів у виборі гірськолижних черевик є розмір. Взуття має чітко облягати ногу і не бовтатися. Надівши черевик, застігніте всі засувки, щоб перевірити тиснуть чи ні. Потім необхідно кілька разів нахилити гомілку вперед. П'ята повинна відійти назад, а простір для пальців збільшитися.
  3. До того ж, черевики не повинні бути занадто великими. Щоб перевірити, необхідно встати на носки, якщо п'ята підводиться від підошви, ці гірськолижні черевики вам не підходять.
  4. Якщо ви впевнені, що по довжині черевики вам підходять, варто упевнитися, що вони не заподіюють вам незручності - тиснуть чи тиснуть. При виявленні навіть найменшого дискомфорту від даної моделі варто відмовитися.
  5. Особливу увагу слід приділити кліпсам. Найкращими вважаються кліпси з магнієвого сплаву, але не з пластмаси. Металеві кліпси набагато рідше ламаються при катанні на гірських лижах. На цьому елементі гірськолижних черевиків економити не потрібно.
  6. Якщо у вас не надто великий бюджет, варто вибрати черевики тільки з деякими додатковими функціями. Для початківця спортсмена важливими деталями будуть - перемикач режиму катання/ходьба і система легкого знімання і надягання. Для досвідчених гірськолижників необхідна ще і регулювання жорсткості. Інші функції також покликані полегшити навантаження під час катання, проте не є найважливішими.
  7. Якщо ви плануєте проводити на схилі від шести до восьми, тоді необхідно звернути увагу на те, який чобіток мається на черевики і наскільки він теплий. До того ж, можна купити спеціальні гірськолижні черевики, мають вбудований нагрівач. Такі моделі черевик нагріваються від машинного прикурювача безпосередньо перед підняттям в гору.
  8. При покупці черевик бажано вибрати і спеціальні шкарпетки для гірськолижного спорту. Їх довжина повинна бути трохи вище черевика. Шкарпетки забезпечують виведення вологи і мікровентиляцію. За властивостями такі шкарпетки дуже схожі на термобілизну.