Якщо у дитини кропив'янка.

Кропив'янка являє собою сверблячі висипи алергічного характеру. Вона може бути викликана реакцією на сонячні промені, екстремальні температури, стрес, а також на деякі харчові продукти, пекучі рослини, такі як сумах і кропива, або стати результатом укусів комах. Відомо, що приблизно 20% людей хоча б раз у житті страждали від кропив'янки, але найчастіше вона виникає у дітей.

Причини виникнення та профілактика кропив'янки

Кропивницю найчастіше викликають наступні харчові продукти: яйця, молоко, горіхи, суниця, полуниця, сир, шоколад, мандарини, ракоподібні і молюски. Подібні симптоми дає опік кропиви.
Кропивниця - захворювання, яке характеризується раптовим і швидким висипанням на різних ділянках шкіри висипу, схожим на опіки кропивою. Супроводжується вона завжди сильним свербінням. Кропив'янка зазвичай розвивається при підвищеній чутливості організму дитини або дорослого до деяких харчових продуктів, ліків, сонячним променям. У більшості випадків висип зникає через кілька годин або днів після висипання, не залишивши й сліду. Але іноді кропив'янка приймає затяжний характер. Вона може супроводжуватися загальним нездужанням і підвищенням температури. З'явилися на слизовій оболонці гортані пухирі викликають кашель, а в окремих випадках - навіть задуха. Попередити рецидиви кропив'янки можливо, встановивши причину захворювання. При перших симптомах кропив'янки необхідно записувати всі вживані продукти харчування та напої, а також містяться в них добавки (консерванти, барвники, ароматизатори), ліки (у тому числі безрецептурні), зубну пасту та інші можливі збудники цієї хвороби. Щоб знизити ризик харчової алергії, має небезпеку згодом кропив'янкою, слід уникати рафінованих продуктів. Включати в раціон дитини тільки призначені для дитячого харчування безпечні продукти, багаті вітамінами А, С, а також жирними кислотами. У немовлят ризик розвитку алергії знижується, якщо його вигодовувати виключно грудним молоком. Особливо це важливо для перших 4 місяців. При цьому вагітні жінки та матері-годувальниці самі повинні харчуватися максимально різноманітно.

Лікування кропив'янки у дитини

Якщо висип тримається більше доби або рецидивує, а також виникає в роті і горлі, з'являється після вживання ліків, супроводжується слабкістю, задишкою, прискореним пульсом - при цих симптомах необхідно терміново звертатися до лікаря.
Лікування кропив'янки має призначатися лікарем. У домашніх умовах рекомендується застосовувати засоби, що сприяють зменшенню свербіння і спрямовані на зниження збудливості нервової системи. Полегшити свербіж у дитини, викликаний кропив'янкою, допомагає змащування висипу гелем з алое сьогодення, обмивання пухирів настоєм квіток чорної бузини, ромашки або мокриці. Можна також змащувати висип кремом з календули, живокосту або подорожника. Рекомендується приймати двічі на день вітамін С і випивати антигістамінний настій з кропиви, лопуха, мірри, ехінацеї та/або алтеї лікарської. Свербіж вщухне, якщо помістити дитини на 10-15 хвилин у теплу ванну, додавши у воду харчову соду або вівсяне борошно грубого помелу. Рекомендується змащувати висип огірковим соком.