Як вибрати печі для лазні.

Баня займає почесне місце в списку задоволень і життєвих радостей, тому деякі власники заміських будинків прагнуть побудувати її на своїй ділянці. Піч дозволяє нагрівати воду, опалювати приміщення і отримувати пар. Щоб правильно вибрати піч для лазні, слід уважно ознайомитися з важливими критеріями відбору.
Інструкція
1
Печі для бань бувають двох видів - дров'яні та електричні. Дров'яні печі найчастіше використовуються за містом. Електрокам'янки використовуються в котеджах і квартирах за умови достатньої електричної потужності. Піч, що працює на електриці, має невелику завантаження каменів, сушить повітря і створює ефект сауни. Деякі види електричних печей оснащені пультом управління, який дозволяє управляти температурою за межами парної. Дозволяється підливати воду як на камені електричної печі, так і на дров'яну модель.
2
Вибір печі для лазні - завдання не таке вже й проста, як може здатися. Повітря в парній не повинен перегріватися, але при цьому необхідно домогтися легкої пари. Легкий пар (дрібнодисперсний, перегрітий) виходить в тому випадку, якщо вода потрапляє на поверхню, нагріту до 500оС. Коли камені будуть нагріті до близької температури, в парній буде вже більш 100оС. При такій температурі не можна підливати воду на камені і обмахуватися віником, в іншому випадку опіки будуть забезпечені. Тому необхідно зупинити свій вибір на дров'яних печах з пароутворювачем. Пароутворювач являє собою металеву камеру, встановлену в бічній частині топки. Він нагрівається швидше каменів.
3
Наявність конвекції є важливою складовою лазні. За допомогою конвекції перемішуються шари холодного і теплого повітря всередині парилки, вирівнюючи температуру. Конвективні потоки швидше нагрівають повітря. Тому рекомендується по можливості зупинити свій вибір на печі з конвекцією.
4
Наступний важливий момент - відсутність або наявність топкового тунелю. Це стосується тільки дров'яної печі. Топковий тунель повинен проходити через стіну, щоб можна було підкидати дрова з сусідньої кімнати. Адже для горіння дерева необхідно багато повітря, який краще не витрачати з парної, він стане в нагоді для дихання. Тим більше деякі топкові тунелі оснащені своєрідним камінним вікном, воно може стати відмінним рішенням для кімнати відпочинку. Живе полум'я створить затишну атмосферу.
5
Вибирайте піч для лазні по потужності. Для цього слід обчислити обсяги парилки. У спеціалізованих магазинах є таблиці, що допомагають підібрати пристрій необхідної потужності. Не рекомендується купувати піч більшої потужності, вона буде перегрівати баню.