Як роблять скейти.

Катання на дошці - не тільки відмінний спосіб відпочити і зарядитися енергією, але і популярний прикладний вид спорту. Сучасні скейтбордисти здатні виконувати дивовижні піруети, радуючи публіку і шанувальників скейта. Щоб катання на дошці було комфортним і безпечним, скейт виготовляють з дотриманням усіх тонкощів технології.
Інструкція
1
Традиційно скейти роблять з декількох шарів міцної деревини або фанери. Чим дорожче спортивний снаряд, тим якісніше матеріали, застосовувані для його виготовлення. Найкращі зразки дощок майструють з шести-семи шарів кленової фанери з обов'язковою облицюванням торців.
2
Виробничий процес при масовому виготовленні скейтів розбивається на кілька послідовних етапів. На спеціальний стелаж встановлюють декілька шарів фанери, між якими накладають спеціальний клеїть. Клей, застосовуваний для виготовлення дощок, здатний витримувати сильні удари і тривалу вібрацію.
3
Потім скомпоновану пачку поміщають в прес-форму, відповідну за розмірами і конфігурації майбутнього скейту. Прес чинить на матеріал тиск в декілька десятків тонн. Листи фанери при цьому стискаються, створюючи єдине ціле. Надлишки клеїть речовини стікають по краях пачки, яка при цьому утворює ще більш монолітний масив. Готовий блок залишають в такому стані на кілька годин.
4
Наступний етап полягає в висвердлюванні отворів для передніх і задніх траків, які будуть обертатися на своїй осі, дозволяючи дошці повертатися в потрібному напрямку.
5
Тільки тепер блоку прямокутної форми надають знайомі всім обриси скейтборду. Для цього застосовують декілька видів шаблонів, які враховують конфігурацію тієї чи іншої моделі. Після накладання шаблону і обробки фрезою скейт знаходить звичний вигляд.
6
Настає етап шліфування поверхонь. Після обробки на шліфувальному верстаті майбутній скейт полірують, використовуючи набір щіток і наждачний папір різного типу. Завдання на цьому етапі проста, але відповідальна - видалити грубі волокна деревини, щоб зробити скейт абсолютно гладким.
7
Тепер виріб надходить у цех чистової обробки, де дошку покривають ґрунтовкою і шаром безбарвного лаку. При необхідності на верхню поверхню скейта наноситься малюнок. Після повного висихання захисного покриття на скейт монтують ходову частину. Тепер дошка повністю готова до використання.