Як налаштувати і підключити роутер.

Одним з ключових етапів створення домашньої або офісної комп'ютерної мережі є установка і настройка роутера. Якщо слідувати інструкціям, що додаються до цього пристрою, всю роботу можна виконати досить швидко.
Інструкція
1
Роутер призначений для розподілу сигналу між фрагментами комп'ютерної мережі або окремими комп'ютерами. Підключіть один кінець мережного кабелю до модему, а другий до одного з роз'ємів роутера. Назва роз'єму (WLAN, WAN і т.д.) залежить від конкретної моделі. Переконайтеся, що і модем, і роутер підключені до мережі живлення. Деякі моделі роутерів мають в комплекті поставки диск зі спеціальним програмним забезпеченням, яке встановлюється на комп'ютер. Якщо такий диск є, встановіть наявні на ньому програми, вони призначені для налаштування пристрою.
2
Встановіть з'єднання між комп'ютером і роутером. Якщо ви вперше встановлюєте таке з'єднання, використовуйте кабель Ethernet, так ви зможете налаштувати бездротову мережу. Для з'єднання використовуйте мережевий кабель, один кінець якого підключіть до гнізда Ethernet комп'ютера, а другий до одного з портів роутера з маркуванням 1, 2, 3, 4 і т.д.
3
Відкрийте браузер, в адресному рядку програми введіть IP-адресу роутера. В результаті відкриється сторінка з настройками роутера. Введіть логін і пароль для доступу до налаштувань, вони повинні бути вказані в документації до пристрою. IP-адреса залежить від виробника пристрою, наприклад: • D-Link - 192.168.0.1 • Linksys - 192.168.1.1 • Netgear - 192.168.0.1 • 3Com - 192.168.1.1 • Belkin - 192.168.2.1 В деяких випадках адреса роутера вказується на пакувальній коробці або інструкції. Якщо ж він ніде не вказано, відвідайте офіційний сайт виробника і скористайтеся допомогою служби підтримки.
4
Налаштування інтернет з'єднання, як правило, проводиться автоматично. Всі необхідні параметри роутер отримує від модема. Для настройки Wi-Fi з'єднання перейдіть в розділ налаштувань бездротового з'єднання. Знайдіть поле SSID і введіть в нього довільну назву мережі, переконайтеся, що прапорець Enable SSID Broadcast встановлений. Інші параметри можна залишити без змін.
5
Для підключення до створеної вами мережі користувач повинен буде ввести пароль на своєму пристрої. Для захисту з'єднання придумайте складний пароль, що складається з довільної послідовності букв і цифр. Крім того, обов'язково поміняйте логін і пароль для доступу до налаштувань самого роутера, це виключить неправомірне зміна налаштувань мережі.