Будинок з арболітових блоків.

Арболит - це легкий бетон, який складається з в'яжучого цементу і органічних добавок, складових 80-90% його обсягу. Цей матеріал був створений в СРСР в 60-і роки. Арболітові блоки використовують в будівництві малоповерхових будинків і будівель господарського призначення.

Особливості арболітових блоків

Арболит часто називають древобетоном, оскільки в його склад включають подрібнену деревину з відходів деревообробки. Іншими часто використовуваними органічними компонентами є мелена рисова солома і стебла бавовнику.
Для поліпшення якості арболітових блоків застосовують хімічні добавки, що захищають матеріал від грибків і бактерій, що прискорюють тверднення, регулюючі щільність і пористість Арболітові суміші.
Залежно від середньої щільності блоків у висушеному стані розрізняють арболит теплоізоляційний з щільністю до 500 кг/м3 і конструкційний з густиною більше 500 кг/м3. Унікальна властивість цього будівельного матеріалу полягає в міцності на злам. Арболітові блок неможливо зламати або розколоти. Тому будинок, зведений з цього матеріалу, не буде зруйноване при невеликих переміщеннях фундаменту. Йому не страшні навіть підземні поштовхи середньої сіли.К достоїнств арболита можна віднести високу екологічну чистоту, вогнестійкість і повітропроникність. Арболітові блоки важать значно менше цегли, і, отже, не вимагають споруди масивних фундаментних конструкцій. Через якісного схожості з дерев'яним брусом цей матеріал володіє таким недоліком, як вразливість до впливу вологи. Будинок з арболіту необхідно захистити із зовнішнього боку водонепроникним декоративним покриттям.

Будівництво будинків з арболіту

Арболит широко застосовується в приватному будівництві. З цього матеріалу зводять котеджі, таунхауси, господарські будівлі та невеликі промислові підприємства. На спеціалізованих сайтах і форумах можна знайти скільки завгодно проектів різних будівель з арболіту і відгуки про властивості цього матеріалу. Там же можна подивитися відео з процесом кладки арболітових блоків.
Для зовнішнього оздоблення будівель з арболіту зазвичай використовують вініловий сайдинг, декоративна цегла, фасадні панелі, облицювальний камінь (натуральний або штучний) і штукатурку з подальшим фарбуванням.
Несучі стіни зводять з конструкційного арболита, посиленого сталевою арматурою. Внутрішні перегородки кладуть з дешевших і легких теплоізоляційних блоків. Цей же матеріал застосовують для додаткового утеплення або звукоізоляції окремих помещеній.Процесс укладання арблітових блоків простіше роботи з керамічною цеглою і йде значно швидше, завдяки великому розміру блоків. При будівництві з арболіту залишають отвори для вікон і дверей, які зміцнюються дерев'яними або залізобетонними балками.