Будівництво будинків з клеєного бруса "під ключ".

Нові будівельні технології дозволяють зводити житлові будинки з екологічно чистих натуральних матеріалів, які зазнали спеціальній обробці. В результаті скорочуються терміни будівництва і знижується його вартість. До таких матеріалів відноситься клеєний брус, будинки з якого здаються замовнику «під ключ» - заходь і живи!

Що таке клеєний брус

Це унікальний будівельний матеріал, для виготовлення якого використовуються дерев'яні дошки, але не просто дошки, а з дерев хвойних порід, які виросли в північних лісах і зрубаних в зимовий час. Таке дерево відрізняється підвищеною якістю і стійкістю до зовнішніх впливів. Це пов'язано з тим, що в північних районах дерева ростуть набагато повільніше і їх деревина значно щільніше, ніж у їхніх побратимів, які виросли в більш теплих районах. А те, що дерево спиляли взимку, коли сокоруху в ньому немає і деревина не волога від дощів, дозволяє отримувати матеріал, який в подальшому, при досушування, майже не деформується і його волокна не скручіваются.На древообрабативающіх підприємствах колоди розпускаються на дошки, які відправляються на досушування, а потім вибраковуються з видаленням фрагментів, що мають навіть незначні дефекти. Після цього дошки зрощуються до стандартної довжини, між ними укладається суцільний шар ламелей. Щоб клеїти готовий брус, використовуються потужні гідравлічні преси. Деревні волокна шару ламелей перпендикулярні волокнам дощок, що зводить до мінімуму подальша зміна лінійних розмірів клеєного бруса в процесі експлуатації. Саме тому, на відміну від рубаних будинків, усадка яких може тривати до 8 років, будинки з клеєного бруса можуть виготовлятися «під ключ», без урахування усадки, яка складає всього 1%, з усіма необхідними інженерними комунікаціями і чистової обробкою. На завершальному етапі брус профілюється.
Для виготовлення клеєного бруса використовуються соснові і кедрові дошки. Склад матеріалів повинен бути зазначений у сертифікаті на брус.

Переваги будинків з клеєного бруса

Задумавши будівництво дачного або заміського будинку, окремо вартої лазні, ви можете вибрати для зведення стін недорогий і екологічно безпечний клеєний брус вже за те, що вам не доведеться чекати ні дня, після того, як вони будуть побудовані ,. Ви відразу ж можете починати ними користуватися. Цей матеріал володіє всіма позитивними якостями натурального дерева, він «дихає», володіє прекрасними тепло- і звукоізоляційні характеристики, але при цьому більш стійкий до зовнішніх впливів, а значить, і більш долговечен.Поскольку при зведенні будинків з клеєного бруса не потрібна спеціальна вантажопідйомна техніка , вартість будівельних робіт знижується. Це досить легкий матеріал, тому для споруджуваного будови, будь то будинок, дача або лазня, не потрібно посилений фундамент, що також скорочує ваші матеріальні витрати. Якщо ви правильно виберіть підрядника для зведення будинку «під ключ», що має власне виробництво, вам вдасться заощадити частину будівельного матеріалу і витратити набагато менше бруса.

Як вибрати «правильного» підрядника

Для початку опитаєте друзів і знайомих, у яких вже був досвід подібного будівництва, подивіться оголошення в ЗМІ та інтернеті, почитайте відгуки на форумах. Складіть список компаній, які здадуться вам найбільш підходящими, і обдзвоните каждую.Кроме позитивних відгуків та рекомендацій, найбільшим плюсом для підрядника буде наявність власного виробництва та підрозділи, укомплектованого професійними зодчими. Це означає, що компанія, самостійно виробляє клеєний брус, відповідає за його якість і, більше того, прямо зацікавлена в ньому. Як правило, підтвердженням цьому служить сертифікат якості, який вам обов'язково пред'являть, у разі його налічія.Разработанние її архітектурним бюро типові проекти можуть суттєво знизити вартість проектування вашого будинку, оскільки ви можете скористатися вже готовим рішенням, і, при необхідності, за невисоку ціну, адаптувати його під власні запити. І, найголовніше, маючи готовий проект, ви можете замовити саме ту кількість будівельного матеріалу, який необхідно, не більше й не менше. Вам підготують і розпиляють брус таким чином, що на будівельному майданчику залишиться тільки зібрати будинок, як конструктор.
З клеєного бруса можна побудувати дерев'яний будинок в будь-якому силі, не обмежуючись традиційним «а ля рюсс», існуємо безліч готових архітектурних і дизайнерських рішень, навіть у стилі «high-tech».

На що звернути увагу при складанні договору

Вам, як замовникові, потрібно чітко розуміти, що ви отримуєте за свої гроші. Термін «під ключ» зовсім не означає, що вам здадуть будинок, в якому тільки встановлені вхідні двері, нехай навіть і з замками і ключами. Цей термін передбачає повну готовність житлового будівлі до проживання: покрівля, двері і вікна встановлені, всі інженерні комунікації проложени.Еслі ви хочете, щоб була зроблена внутрішня обробка, це слід вказати на етапі складання договору, до якого має бути додано повний перелік робіт. Правильно складений договір послужить вам гарантією, що ніяких додаткових витрат після завершення будівництва вам не буде потрібно.