Особливості механізованої штукатурки.

Багато традиційні технології, що використовуються в будівництві, залишалися незмінними протягом довгого часу, але навіть вони можуть бути механізовані. Процес механізації торкнувся і штукатурні роботи, підвищивши при цьому їх якість і значно знизивши трудовитрати. Механізована штукатурка, виконувана за допомогою спеціальних машин, дозволила істотно підвищити економічну ефективність цього виду будівельних робіт.

Особливості застосування механізованої штукатурки

Цим способом можна наносити будь-які, в тому числі і Гіпсовмісткі штукатурні суміші для обробки житлових приміщень та будівель, розрахованих на перебування в них великої кількість людей - будівель житлового, громадського та соціального призначення. За допомогою спеціальних механізмів можливе виготовлення і нанесення штукатурних розчинів на стіни і підлоги, якщо мова йде про наливних. Розчини, отримані таким чином, більшою мірою насичені киснем і мають високі експлуатаційні характеристики, яких неможливо досягти при виготовленні рукамі.Основним відмінністю цього методу є мінімальне використання ручної праці при виготовленні штукатурних сумішей, якість яких залежить не тільки від дотримання пропорцій, але і від технології змішування. Новітні штукатурні станції дозволяють готувати розчин в автоматичному режимі, що виключає людський фактор, процес при цьому не вимагає ні ручного змішування, ні контролю. Готовий розчин може подаватися під великим тиском на віддалені об'єкти, які можуть знаходитися на висоті 10-15 м, і розподілятися рівномірним шаром по стінах великої площі, проте все це відбувається за участю професіоналів, що володіють певними навикамі.Для роботи штукатурної станції потрібно лише джерело електроенергії , вода і суха суміш, яка надходить в резервуар в певних пропорціях. Одержаний розчин піддається ретельному механічному розмішуванню, в результаті якого він насичується киснем і поліпшуються його властивості. Готовий розчин подається на оброблювану поверхню і відразу ж вирівнюється, стіни виходять ідеально рівними і подальша їх обробка вже не потрібна. Через тиждень або менше на стіну можна клеїти шпалери або наносити чистове покриття.
Перед нанесенням механічної штукатурки стіни необхідно очистити від пилу і знежирити для кращої адгезії - зчіпки штукатурного розчину з поверхнею стіни.

Переваги механізованої штукатурки

Автоматизація приготування розчинів, що виключає ручну працю, дозволяє отримувати насичені киснем суміші однорідної консистенції, не містять сухих грудочок. Розчин, подающийся під тиском, забезпечує хорошу адгезію по всій площі оброблюваної стіни. Виключається наступні шпаклювальні роботи, що дозволяє скорочувати терміни виконання оздоблювальних робіт і зменшити кількість пилу і бруду. Скорочення необхідної кількості фахівців дозволяє істотно знизити ціни на штукатурні роботи, отримуючи при цьому більш якісний результат.

Використовувані матеріали

При виробництві механізованого штукатурення використовуються різні сухі будівельні суміші, що значно розширює сферу застосування цього обладнання. Крім традиційних штукатурних розчинів, механізовані станції працюють з наливними підлогами, їх також використовують для приготування і нанесення дрібнодисперсних сумішей: шпаклівки, гідроізоляції. В деяких випадках доцільно готувати в них суміші з полімерної фіброю, що містить у великій кількості модифікують добавки, яким потрібно більше часу для того, щоб вступити в реакцію з водою. Для приготування штукатурних розчинів в механізованих станціях використовуються і гіпсові суміші, термін застигання яких коротше, ніж у традиційних. Для обробки стін досить нанести гіпсову штукатурку в один шар, в той час як цементні суміші наносять в 3 шари.

Технологія механізованих штукатурних робіт

Для штукатурення стін механізованим методом необхідна бригада фахівців з 3-4 чоловік, оснащена всім необхідним обладнанням та інструментом. Використання спеціальних насадок дозволить збільшити продуктивність станції і скоротити трудозатрати.Штукатурний розчин готується безпосередньо перед початком робіт. Суха штукатурна суміш подається в установку через спеціальний бункер, в камері змішувача вона розбавляється водою і замішується. Задані пропорції контролюються і витримуються в автоматичному режимі.
Продуктивність однієї бригади, що використовує метод механізованого нанесення штукатурки, в середньому становить 150 квадратних метрів за одну робочу зміну.
Готовий штукатурний розчин через шланг-рукав подається до місця проведення робіт і розбризкується по поверхні попередньо підготовленої і обробленої стіни. Після цього необхідне втручання професіоналів, які вирівнюють стіну, знімаючи надлишки розчину і додаючи його в ті місця, де його недостатньо. Щоб поверхня була ідеально рівною, вирівнювання проводиться за допомогою довгих шпателей, а контролюють вертикальність за допомогою будівельних рівнів. Через годину-півтори нанесений механічним способом розчин починає схоплюватися і підсихати. Після того, як він висохне, стіни необхідно затерти, обробити кути і стики поверхонь. Через кілька днів можна приступати до чистової обробки оштукатурених стін.