Як перевести число з десяткової системи.

В обчислювальній техніці використовуються різні системи числення: двійкова, Вісімкова, шістнадцятковий. Не завжди зручно оперувати такими числами, тому як в побуті звичніше використовувати десяткову систему числення. Тому спробуємо розібратися, як же переводити число з десяткової системи числення в інші.
Інструкція
1
Щоб перевести десяткове число в двійкову систему числення, необхідно послідовно ділити його на 2, записуючи кожен новий результат ділення у вигляді цілого числа і залишку (0 або 1). Ділення потрібно робити доти, поки результат ділення не дорівнюватиме 1. Двійкове число виходить шляхом запису останнього результату ділення і залишків від попередніх поділів в зворотному порядку. Приклад перекладу десяткового числа 25 в двійкову систему числення см. На малюнку.
2
Щоб перевести десяткове число в вісімкову систему числення, необхідно послідовно ділити його на 8, записуючи кожен новий результат ділення у вигляді цілого числа і залишку. Ділення потрібно робити доти, поки результат ділення стане дорівнює або менше 7. вісімковий число виходить шляхом запису останнього результату ділення і залишків від попередніх поділів в зворотному порядку. Приклад перекладу десяткового числа 85 в вісімкову систему числення см. На малюнку.
3
Щоб перевести десяткове число в шестнадцатиричную систему числення, необхідно послідовно ділити його на 16, записуючи кожен новий результат ділення у вигляді цілого числа і залишку. Ділення потрібно робити доти, поки результат ділення стане дорівнює або менше 15. шестнадцатиричную число виходить шляхом запису останнього результату ділення і залишків від попередніх поділів в зворотному порядку. Приклад перекладу десяткового числа 289 в шестнадцатиричную систему числення см. На малюнку.
4
Переклади десяткових чисел в інші системи числення виробляються за аналогічним принципом.