"Гевіскон": інструкція із застосування.

«Гевіскон» є антацидним препаратом, що нейтралізує дію соляної кислоти в шлунку. Препарат застосовують для усунення дискомфорту в животі, який був викликаний підвищеною кислотністю шлункового соку.

Інструкція по застосуванню «Гевіскона»

«Гевіскон» (gaviscon) є комбінованим лікарським препаратом, до його складу входить натрію альгінат, кальцію карбонат і натрію гідрокарбонат. Механізм дії лікарського засобу не залежить від потрапляння в кровотік. Після прийому всередину «Гевіскон» нейтралізує соляну кислоту в шлунку, утворюючи гель. Гель створює захисний бар'єр на поверхні вмісту в шлунку і перешкоджає ввезенню цього вмісту в стравохід. При попаданні в стравохід препарат знижує роздратування його слизової оболонки. «Гевіскон» призначають для симптоматичного лікування диспепсії, яка пов'язана з підвищеною кислотністю шлунка, при закиданні в стравохід кислого вмісту шлунка, при дискомфорті у животі, при печії, кислій відрижці, відчутті тяжкості в шлунку після їжі, в тому числі при вагітності.
У хворих з дуже низькою кислотністю шлункового соку можливо зменшення ефективності препарату.
«Гевіскон» випускається у формі жувальних таблеток двох видів - з м'ятним і лимонним смаком, а також у формі суспензії з м'ятним запахом. Препарат необхідно приймати всередину, ретельно розжовуючи таблетки. Суспензію приймають всередину, розводити її водою не потрібно. Ліки можна запити невеликою кількістю води. Дорослим і дітям (від дванадцяти років) призначають по дві-чотири таблетки (або 10-20 мл суспензії) після кожного прийому їжі, а також увечері (перед сном). Дітям віком до дванадцяти років кількість препарату повинен визначити лікар. Для літніх людей коригування дози не потрібно. Якщо після тижневого застосування «Гевіскона» диспепсія не зникне, потрібна повторна оцінка клінічного стану хворого. При передозуванні спостерігається здуття живота, при цьому проводять симптоматичну терапію.

Протипоказання, побічні дії «Гевіскона»

«Гевіскон» протипоказаний при встановленій підвищеній чутливості до компонентів препарату, його не можна призначати хворим фенолкетонуріей. Допускається призначення «Гевіскона» під час вагітності та в період лактації. Проводились відкриті контрольовані дослідження препарату за участю 281 вагітної жінки. При цьому досвід застосування не виявив будь-яких значних небажаних наслідків лікування препаратом «Гевіскон» на перебіг вагітності, а також на здоров'я плоду та новонародженого.
«Гевіскон» не впливає на здатність керувати завідомо небезпечними механізмами і до водіння автотранспорту.
За відгуками під час застосування препарату можлива поява алергічних реакцій. Лікарський засіб зберігають при температурі від 15 до 30оС в місці, недоступному для дітей. Термін придатності препарату - два роки. «Гевіскон» можна придбати в будь-якій аптеці, препарат продається без рецепта лікаря.