"Таванік": інструкція із застосування.

«Таванік» є синтетичним антибактеріальним препаратом, який застосовується для лікування широкого кола захворювань. Активна речовина «Таваніка» - левофлоксацин. Він входить до групи фторхінолонів, що надають антибактеріальну дію.

Інструкція по застосуванню препарату «Таванік»

«Таванік» призначають для лікування інфекцій, викликаних чутливими до левофлоксацину бактеріями, при загостренні хронічного бронхіту, гострому синуситі, інфекціях черевної порожнини; пневмонії, неускладнених інфекціях сечовивідних шляхів, хронічному бактеріальному простатиті, інфекціях м'яких тканин і шкірних покривів, ускладнених інфекціях сечовивідних шляхів (у т.ч. пієлонефрит). Препарат також застосовують у складі комплексної терапії туберкульозу. «Таванік» призначають всередину або внутрішньовенно по 250 або 500 міліграмів до двох разів на добу. Препарат приймають незалежно від прийомів їжі. При спільному застосуванні «Таваніка» з препаратами-антацидами необхідно дотримуватися інтервал тривалістю не менше двох годин між прийомами. Дозування і тривалість прийому «Таваніка» залежить від захворювання. При гострому синуситі і пневмонії призначають одну таблетку препарату (500 мг) один раз на добу протягом десяти-чотирнадцяти днів. При загостренні хронічного бронхіту препарат застосовують в тому ж дозуванні, в перебігу семи-десяти днів. При неускладнених інфекціях сечовивідних шляхів протягом трьох днів призначають по 250 міліграмів препарату. Для лікування ускладнених інфекцій лікування проводять до десяти днів. Для лікування простатиту «Таванік» беруть не менше 28 днів в добовій кількості 500 мг, в один-два пріема.Прі інфекціях черевної порожнини, м'яких тканин і шкірних покривів, бактеріємії «Таванік» призначають по 500 мг на день протягом одного-двох тижнів . Лікування інфекцій черевної порожнини проводять одночасно із застосуванням антибактеріальних засобів, які надають дію на анаеробну флору. Для лікування лікарсько-стійких форм туберкульозу приймають по 0,5-1 грами препарату протягом трьох місяців.
При передозуванні препарату може з'явитися запаморочення, порушення свідомості, судоми.

Протипоказання, побічні дії препарату «Таванік»

«Таванік» не призначають дітям та підліткам віком до вісімнадцяти років, при виявленому раніше ураженні сухожиль, пов'язаному з прийомом фторхінолонів, при епілепсії, при встановленій підвищеній чутливості до препарату, при вагітності і в період грудного вигодовування (лактації). З обережністю застосовують препарат при схильності до розвитку судом, при дефіциті в організмі глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, при псевдопаралітичній міастенії (слабкості м'язів).
Прийом «Таваніка» літнім людям, хворим з цукровим діабетом, з порушенням функції нирок слід проводити під контролем лікаря.
За відгуками при прийомі «Таваніка» розвиваються такі побічні ефекти: головний біль, запаморочення, безсоння, діарея, нудота і блювота. Може з'явитися сонливість, тремтіння рук, сплутаність свідомості, відчуття неспокою, задишка, біль в животі, висип, кропив'янка, свербіж, анорексія, порушення частоти серцевих скорочень, зниження артеріального тиску, судоми. Може спостерігатися порушення функції печінки, жовчовивідних шляхів, сечовидільної системи.