Як тварини допомагають рослинам.

Тваринний та рослинний світ гармонійно пов'язаний між собою. Будь-які процеси, що відбуваються серед тварин, незмінно впливають на розвиток рослин, і навпаки. І якщо раптово зникнуть всі звірі на нашій планеті, через деякий час загинуть і рослини, адже перші допомагають існувати друга з виникнення життя на Землі.
Інструкція
1
Насамперед, допомога тварин полягає в переробці органічних сполук, створених рослинами. Через інші ланки в харчового ланцюга вони переводять їх в неорганічні речовини, за рахунок яких рослини знову і знову можуть створювати органічну речовину. Завдяки цьому відбувається природний круговорот у природі. Ось чому недооцінка значення тварин для рослин часто призводить незворотних змін в природних Біокомплекси.
2
Також тварини сприяють поширенню деяких рослин. Звірі та птахи, наприклад, переносять спори і насіння різних представників флори на далекі відстані. Це відбувається різними способами. По-перше, вони з'їдають плоди, насіння яких в наслідок потрапляють в землю разом з відходами життєдіяльності. По-друге, тварини часто просто чіпляють суперечки на свою шерсть, пір'я, в результаті чого вони можуть впасти на землю за багато кілометрів від місця народження. Мурахи і гризуни, наприклад, часто втрачають зернятка і горішки, переносячи їх у свої комори. Потрапляючи в благодатний грунт, зернятка з часом проростає.
3
Для продовження життя квітів велике значення відіграють комахи. Бджоли, джмелі та метелики, наприклад, не тільки збирають нектар з квітів для виробництва меду, але й запилюють їх. Такий спосіб поширення особливо важливий для чагарників і квітів, що не запилюються вітром.
4
Окремі представники тваринного світу розпушують ґрунт і удобрюють її продуктами своєї життєдіяльності. Завдяки цьому рослини ростуть набагато краще і рясніше. Таку користь приносять черв'яки, мурашки, різні дрібні гризуни.
5
Тварини також підтримують суворе співвідношення одних рослин по відношенню до інших, що сприяє збереженню природного балансу. Це досягає за рахунок того, що кожен вид тварин харчується певним видом рослин. Якщо порушити цей баланс, багато рослин можуть просто зникнути з лиця Землі, а з ними - і ті тварини, які ними харчувалися.