Як навчитися плавати самостійно.

Знаменита прислів'я говорить: «Щоб навчитися плавати, потрібно лізти в воду». Тому для початку виберіть місце, де будете вчитися: басейн або відкрита неглибокий водойма, бажано без сильного течії.
Інструкція
1
Перед тим як безпосередньо вчитися плавати, навчитеся дихати, зануривши грудну клітку в воду. Не бійтеся води, розслабтеся, заспокойте своє дихання і рівномірно дихайте, утримуючи голову над водою. Якщо ви злякаєтесь, затисне і перестанете дихати, вам буде набагато складніше плисти.
2
Постарайтеся, щоб на перших ваших заняттях було якнайменше відволікаючих факторів, вода була приємна для тіла, не було сильного вітру і хвилювань, і щоб за вами хоч хто-небудь доглядав. Ідеальний варіант - басейн. Або море, так як солона вода допомагає навчитися плавати.
3
Зайдіть у воду по груди, вдихніть і затримайте дихання. Відразу після цього поринете в воду, коліна підтягніть до грудей і зафіксуйте їх руками. Ніс уткнемся в коліна і тримайтеся стільки, на скільки вистачить дихання. Повторюйте вправу до тих пір, поки не подолаєте страх перед водою і не відчуєте себе в ній вільно.
4
Зайдіть у воду по груди і розгорніться особою до берега. Енергійно відштовхнувшись ногами і витягнувши руки вперед, ляжте грудьми на водну поверхню так, щоб ваше тіло почало ковзати по напрямку до суші. Закінчивши ковзання, встаньте на ноги. Після освоєння цієї вправи, ускладніть його. Під час ковзання робіть гребкові руху ногами за принципом ласт. Самі рухи повинні бути легкими, не надто енергійними, а шкарпетки ніг витягнутими. Намагайтеся розслаблятися під час ковзання.
5
Підключіть до ковзання руху руками. Так, щоб плисти собачим стилем, зігнуті руки тримаєте перед собою на ширині плечей. По черзі загрібати руками воду під себе, стежачи за тим, щоб рухи були рівномірні і спокійні. Голову тримайте над водою. Пливіть так довго, на скільки вистачить сил.
6
Обов'язково стежте за диханням. Дихайте через ніс, щоки злегка роздмухуйте, голову утримуйте над поверхнею води, відхиляючи її максимально назад. Після того як освоїте цей вид плавання, спробуйте опускати підборіддя в воду, щоб розслабити м'язи шиї.
7
Спробуйте інший стиль плавання. Рухи ногами робіть в жаб'ячому стилі: підтягуючи до себе і відштовхуючи одночасно обидві ноги. Руками робіть кругові рухи, відштовхуючи воду від себе. Ліва рука повинна рухатися проти годинникової стрілки синхронно з правого, яка повинна описувати півколо за годинниковою стрілкою. Освоївши цей стиль, ви зможете плавати довго і майже без втоми.