Гемангіома хребта: способи лікування.

Гемангіома хребта - це доброякісне новоутворення, що розвивається всередині одного або декількох хребців. Точні причини появи цієї хвороби поки не відомі медикам. Лікувати гемангиому можна різними способами.
Гемангіома хребта розвивається безсимптомно, не заподіюючи людині будь-якого дискомфорту або больових відчуттів. Тому хвороба не лікується, і в результаті уражені хребці можуть настільки ослабнути, що різко зростає ризик перелому через випадкової травми або фізичних навантажень. У більшості випадків гемангіома виникає в грудному відділі хребта, набагато рідше в поперековому або шийному відділі.

Чому виникає гемангіома хребта

Більшість фахівців сходяться на думці, що значну роль відіграє спадкова схильність, а також рівень вмісту жіночого статевого гормону - естрогену. Відомо, що жінки захворюють гемангіомою набагато частіше чоловіків.
Дослідження показали, що у вагітних жінок, хворих гемангіомою, розміри цієї доброякісної пухлини зростали в останні три місяці перед пологами.

Як лікувати гемангиому хребта

На ранніх стадіях хворобу можна виявити лише випадково, наприклад, в ході обстеження або лікування інших захворювань позвоночніка.Еслі розмір пухлини порівняно невеликий і залишається стабільним тривалий час, лікування не обов'язково, проте спостерігати за динамікою розвитку все-таки слід. Можна обмежитися розумним зниженням фізичних навантажень (наприклад, припинивши займатися травмонебезпечними видами спорту) і регулярними оглядами у хірурга. Якщо ж гемангіома збільшується, необхідно вживати заходів. Лікар може призначити такі препарати, як «Детралекс», «Алфлутоп» .Існує цілий ряд методик лікування гемангіоми. Наприклад, емболізація (штучне тромбування) або впорскування в пухлину етилового спирту, що призводить до порушення її кровопостачання. Найбільш ефективним способом в даний час вважається пункційна вертебропластика. У цьому випадку через прокол в шкірі гемангіома заповнюється кістковим цементом. В результаті хребець зміцнюється, а ріст пухлини припиняється.
Цю процедуру проводять під місцевим наркозом, контролюючи її хід за допомогою рентгенівського апарата.
Якщо пухлина розрослася настільки сильно , що виникає здавлювання спинного мозку, необхідна хірургічна операція з видалення гемангіоми.В якості додаткових способів лікування можна рекомендувати заняття аквааеробікою, мануальну терапію. Багато народні цілителі радять при захворюванні також застосовувати муміє або препарати женьшеню.