Вибір радіатора опалення.

На російському ринку представлено безліч моделей радіаторів опалення, виконаних з різних матеріалів - чавуну, сталі, алюмінію. Є також біметалічні радіатори. Тому при виборі конкретного виробу доводиться враховувати безліч чинників. Зрозуміло, велике значення має вартість радіатора і його зовнішній вигляд, але головну увагу слід приділити технічним характеристикам.

Види радіаторів опалення, їх достоїнства і недоліки

При перебоях з подачею теплоносія або при зниженні його температури (а в російських умовах це, на жаль, не рідкість), чавунний радіатор довго остигає, зберігаючи тепло в приміщенні.
Чавунний секційний радіатор добре знайомий деяким людям з часів СРСР. І понині він дуже популярний, завдяки своїм головним перевагам: відносно невисокій вартості, стійкості до корозії і можливості зливати воду з якою завгодно частотою. Більшість чавунних радіаторів розраховані на роботу при максимальній температурі теплоносія 110оС, і при робочому тиску в межах 9-12 атмосфер. Основні недоліки такої батареї - це велика вага, а також крихкість, притаманна чавуну як матеріалу. Чавунний радіатор погано переносить як випадкові зовнішні удари, так і гідравлічні удари, які трапляються через різкого перепаду тиску в теплоносії. Крім того, його зовнішній вигляд не особливо привабливий.
Правда бувають вельми естетичні дизайн-радіатори з чавуну, але вони і коштують набагато дорожче, тому не по кишені деяким людям.
Із зарубіжних виробників чавунних радіаторів, варто приділити увагу продукції компанії konner.Алюмініевий радіатор поєднує в собі легкість, елегантність і надійність. У цього матеріалу, на відміну від чавуну, висока теплопровідність і мала теплова інерційність, завдяки чому він дуже швидко нагрівається (правда так само швидко і остигає, при зниженні температури теплоносія). Алюмінієві радіатори виготовляються двома способами: за допомогою лиття під тиском і пресуванням. Основний недолік алюмінієвого радіатора - вимогливість до якості теплоносія. Тому рекомендується підключати його до системи опалення, гарантовано що використовує воду хорошою ступеня очищення, або незамерзаючу рідину. Крім того, завдяки хімічній активності алюмінію, можлива електрохімічна корозія в місцях його контакту зі сталлю. Тому необхідно використовувати латунні, чавунні чи бронзові переходнікі.Следует також врахувати, що більшість зарубіжних виробників випускають алюмінієві радіатори, розраховані на максимальний тиск теплоносія в 6 атмосфер. Тому якщо ви хочете придбати алюмінієвий радіатор опалення, шукайте моделі, які адаптовані для російських умов і можуть працювати при більш високому тиску. Хорошою репутацією користуються алюмінієві радіатори компанії SEAGULL.Стальние радіатори бувають секційними, трубчастими і панельними. Секційні радіатори розраховані на більш низький тиск (не вище 6 атмосфер), тому використовуються рідко. Панельні радіатори - це найбільш поширений вид. Вони можуть експлуатуватися при тиску 10-15 атмосфер і температурі теплоносія до 110оС. Такі радіатори компактні і досить легкі. Трубчастий сталевий радіатор має дуже хорошими експлуатаційними характеристиками, але за вартістю наближається до дизайнерських чугунним.Із недоліків сталевих радіаторів необхідно відзначити, насамперед, їх слабку корозійну стійкість після зливу теплоносія з системи. Тому вони найбільш придатні для установки в закритих системах опалення малоповерхових зданій.Біметалліческіе радіатори поєднують в собі переваги алюмінієвих і сталевих. Вони дуже міцні, довговічні, легко витримують різкі перепади тиску і температур. Крім того, такі радіатори невибагливі до якості теплоносія. Тому біметалічний радіатор може бути встановлений практично в будь-якій будівлі. Недоліком же такого типу радіатора є його більш висока вартість, в порівнянні з алюмінієвим.

Як вибирати радіатор опалення

Вибір радіатора залежить, насамперед, від системи опалення в будівлі. Якщо у вас квартира з центральним опаленням, найкраще буде придбати біметалічний радіатор. Можна, звичайно, поставити чавунний або сталевий панельний радіатор, але це ризиковано з урахуванням можливих різких перепадів тиску, та й в тепловіддачі вони помітно поступаються біметалічним. Алюмінієвий же радіатор може передчасно вийти з ладу через низьку якість теплоносітеля.Еслі ж вам потрібен радіатор для опалення заміського будинку, з гарантовано гарним теплоносієм, вам немає сенсу встановлювати порівняно дорогий біметалічний прилад. Вас влаштує чавунний, сталевий або алюмінієвий радіатор. Для опалення же адміністративних або громадських будівель цілком підійде сталевий панельний радіатор. Перш ніж встановлювати радіатор, почитайте відгуки на форумі, отримаєте якомога більше інформації про виробників та продукції, розставте пріоритети та оцініть свої фінансові можливості.