Фізичні вправи при Бікрам-йоги.

Творцем Бікрам-йоги став Бікрам Шоудхарі. Цей напрямок завоювало популярність в США ще в сімдесяті роки. Основна відмінність від інших видів йоги - вправи виконуються в дуже теплому приміщенні. Завдяки цьому зменшується ризик розтягувань і розриву зв'язок.

Бікрам-йога, що це таке

Бікрам-йога - це комплекс вправ, розрахованих на гармонійний розвиток кожної частини тіла. В системі тренувань - двадцять шість асан з хатка-йоги і два дихальних вправи, які допомагають насичувати клітини киснем під час інтенсивних занять. Асани скомпоновані так, що починається практика з найпростіших. Вони поступово готують тіло до більш складних елементів. Саме тому Бікрам-йога підійде тим, хто до тренувань не мав справи зі спортом і фітнесом.
При заняттях Бікрам-йогою важлива не тільки температура приміщення (вона повинна бути не менше 25оС), але і вологість. Ідеальна - 75%.
Особливість Бікрам-йоги в тому, що вона, завдяки дихальним вправам, впливає на всі системи організму. Поліпшується кровопостачання, легкі очищаються, знижується вага, опорно-рухова система зміцнюється. При цьому тренування - середньої інтенсивності. Немає необхідності робити асани через силу. Вправи досить ефективні, допомагають швидко привести в порядок зовнішній вигляд і оздоровитися.

Вправи Бікрам-йоги, з чого почати

Головне в Бікрам-йоги - навчитися правильно дихати. Всі нахили виконуються на видиху, підйоми на вдиху. Дихання рівне, спокійне. Якщо воно починає збиватися, потрібно трохи знизити темп тренування або поміняти позу на більш комфортну.
Вибирайте для занять легкий одяг, що не сковує рухів. Ніщо не повинно відволікати від асан.
Перша асана Бікрам-йоги - Пранаяма. Щоб виконати її правильно, потрібно встати рівно, притиснувши ступні один до одного. Розподілити вагу на обидві ноги рівномірно. Підняти вгору колінні чашечки, витягуючи ноги і хребет вгору. Покласти кінчики пальців на лоб і відхилити голову назад (не сильно, щоб шиї було комфортно). Нахил робиться на видиху. Таким чином, легкі розпрямляються, грудна клітка звільняється від затискачів. Поза виконується протягом тридцяти-сорока секунд. Потім на вдиху тіло розпрямляється. Дихання вирівнюється протягом декількох секунд. Далі руки закладаються за голову хрест-навхрест. Тіло витягується вгору. Дихання рівне, спокійне. Ця асана допомагає наситити кров киснем перед тренуванням, знімає втому, заспокоює нерви, підтримує тиск в нормі. Друга проста асана - Ардха Чандрасана. Вона допомагає зміцнити м'язи живота, зняти затискач шиї і плечей. Виконується стоячи. Початкове положення - стопи разом, притиснуті до підлоги. Колінні чашечки підняті вгору, руки над головою, прямі і з'єднані разом. На видиху - нахил вправо всім корпусом. Завмерти в такому положення на тридцять-сорок секунд. Потім розпрямитися. Відновити дихання і повторити асану вліво. Наступні двадцять п'ять поз виконуються після того, як перші будуть освоєні досконало. У тих, хто досяг вищого рівня в Бікрам-йоги і виконує з легкістю все асани, час тренування досягає 90 хвилин.