Гвинтові палі своїми руками.

Фундамент - підстава житлового будинку, від того наскільки міцним він буде, багато в чому залежить і те, як довго простоїть цей будинок. Вибір конструкції фундаменту в кожному конкретному випадку визначається надійністю і довговічністю. В малоповерховому житловому будівництві прекрасно зарекомендували себе фундаменти на гвинтових палях. Вони можуть бути зведені в будь-яких географічних зонах на майданчиках з нерівним рельєфом і складними грунтами.

Що таке гвинтові палі

Гвинтові палі є пустотілі сталеві труби, один кінець яких - гострий наконечник, забезпечений ріжучої лопастью, нагадує гребний гвинт судна. Спиралевидная лопать при укрученні палі в землю дозволяє угвинтити її як завгодно глибоко. Коли потрібна відмітка досягнута і заглиблення припинено, лопать перешкоджає виштовхування палі назовні і надійно фіксує її в землі, створюючи міцну основу, на якій зводиться фундамент.Такіе конструктивні особливості гвинтових паль дозволяють обійтися без складних вантажопідйомних механізмів і побудувати фундамент власними руками. Але при цьому слід знати, що якість будівлі залежить не стільки від дотримання технології, вона досить проста, скільки від якості самих паль. Воно, в свою чергу, залежить від якості стали і від форми лопаті. Досвідчений майстер може визначити його при першому ж погляді на палі: гвинтовий наконечник правильної форми злегка ассіметрічен, що дозволяє забезпечити легке і плавне входження в грунти. Якщо в процесі вгвинчування виникнуть труднощі, викликані не інженерними характеристиками ґрунту, а неправильно виготовленими палями, це може виявитися критичним і для майбутньої будови, аж до руйнування.
Купуючи гвинтові палі, звірте їх реальну форму і розміри з тими, що вказані в технічному паспорті. Незайвим буде і спитати сертифікат, що підтверджує якість паль.

Переваги фундаментів на гвинтових палях

Гвинтові палі можна встановлювати як вручну, так і з застосуванням технічних засобів, за часом це може зайняти всього 1 день. Їх використання дозволяє заощадити до 60% від вартості традиційних фундаментів. Для будівлі легких дачних або заміських будинків з піноблоків або сенвич-панелей це оптимальний варіант, що забезпечує надійність конструкції на найближчі 150 років. Пальові фундаменти, що не порушують цілісність грунтів, прекрасно зарекомендували себе на найскладніших їх типах, заболочених, глинистих і обводнених ґрунтах, забезпечуючи необхідну сейсмостійкість будівлям і спорудам. Цей будівельний матеріал екологічно безпечний. Пальових конструкція дозволяє обійтися без гідроізоляції і відразу ж після зведення вже може бути навантажена, що скорочує терміни будівництва, а, значить, і його вартість.

Технологія установки гвинтових паль під фундамент

На попередньому етапі робіт по зведенню фундаменту на гвинтових палях вам необхідно зробити креслення, провести розрахунок необхідної кількості свій і визначитися з тим, якої довжини вони повинні бути. Для цього вам будуть потрібні результати інженерно-геологічних досліджень вашої ділянки, крім цього, вам буде потрібно і топографічна схема, яку вам зроблять геодезисти. По ній виробляється прив'язка плану розташування фундаменту майбутнього будинку до ситуації на місцевості і розмічається пальове поле. Для зручності, план майбутньої будови поділяють на прямокутники, полегшуючи контроль відповідності розмітки і фактичного місця розташування кожної палі. Виготовлення пальового поля краще почати з загвинчування паль, які перебуватимуть в кутах намічених прямокутників, вони гратимуть роль реперів для розмітки положення паль, що знаходяться всередині цих прямокутників.
Точність розмітки необхідно витримувати в межах 1-2 см, це стосується всіх лінійних розмірів, в тому числі і діагональних.
В намічену для установки точку ставиться паля в вертикальному положенні гострим кінцем з гвинтом вниз. Якщо палі короткі і їх довжина не перевищує 2,5 м, в технологічний отвір, розташоване у верхній частині палі вставляється товстий металевий прут або лом, який необхідно подовжити з обох кінців для створення важеля. Для цього використовують шматки труб. Для паль, довжина яких перевищує 2,5 м, рекомендується використовувати спеціальні подовжувачі, їх надягають зверху і фіксують через співісні отвори. В приварені до подовжувача петлі вставляється довгий шматок труби, який буде використовуватися в якості важеля при загвинчування палі. За допомогою таких нехитрих пристосувань ви зможете вручну встановити палі, довжина яких не перевищує 4 м.Чтоби загорнути палю, потрібні зусилля 3-4 чоловік, які за один оборот палі навколо своєї осі можуть заглибити її на 190 мм. Процес ввинчивания необхідно постійно контролювати за допомогою схилу. Відхилення від вертикальної осі не повинно перевищувати 1-2о. Закручування триває, поки не буде досягнута розрахункова глибина, але вона не повинна бути менше 1,5 м.Когда все палі встановлені, необхідно підрізати їх на один рівень. Для цього використовуються звичайні геодезичні нівеліри і кутові шліфувальні машини. В подразнень палі заливається бетонний розчин для посилення міцності. Коли бетон застигне, на палі необхідно приварити оголовники. Після цього за допомогою колод шпильками або саморізами все палі пов'язують в єдину свайно-гвинтову конструкцію фундаменту.