Як налаштовувати мензура.

Налаштування мензури - це зміна довжин кожної з струн гітари окремо з метою отримання правильного звучання на всіх ладах. В основі настройки мензури лежить той принцип, що середина струни, незалежно від довжини грифа, завжди повинна знаходитися над 12 ладом, і саме на 12 ладу притиснута струна повинна звучати на октаву вище відкритої струни.
Вам знадобиться
  • Тюнер, викрутка для підстроювання мензури.
Інструкція
1
Перш ніж ви почнете налаштовувати мензуру , встановіть нові струни. Це важливо через те, що зношені струни можуть звучати непередбачувано, що сильно будемо заважати налаштуванні. Після цього, якщо необхідно, налаштуйте анкер і висоту струн, тому як якщо ви захочете зробити це після настройки мензури, то потім вам доведеться налаштовувати анкер і висоту струн заново.
2
У налаштуванні мензури вам може допомогти тюнер. Чим точнішим він буде, тим краще. Вийміть звук однієї з струн і підстройте її за допомогою тюнера до потрібного значення якомога більш точно.
3
Тепер затисніть цю ж струну на 12 ладі і витягніть звук. При правильно налаштованої мензуру, тюнер повинен показати ту ж ноту, що й при звучанні відкритої струни, але на октаву вище (частотою в два рази більшою). Якщо ж тюнер показує невелике відхилення від цієї ноти, доведеться відрегулювати мензуру .
4
Пошукайте у районі бриджу регулятори, що відповідають за положення седёл. Візьміть підходящу викрутку, і далі дійте виходячи з таких міркувань: якщо на дванадцятому ладу звук виявився занижений, значить, вам необхідно вкоротити струну (сідла необхідно посунути в сторону від бриджу), якщо ж звук виявився завищений, то струну потрібно подовжити (сідла необхідно посунути ближче до бриджу). Величину зміни довжини важко визначити на око без належного досвіду, тому спочатку намагайтеся не робити дуже сильних змін мензури.
5
Після того, як ви трохи змінили мензуру струни, налаштуйте заново по тюнеру відкриту струну, а потім знову визначте висоту звуку струни, затиснутою на дванадцятому ладу. По зміні цієї висоти зробіть висновок про те, наскільки і як слідують проводити подальші зміни довжини струни, керуючись описаними в попередньому пункті принципами.
6
Виконайте ті ж операції з усіма іншими струнами.