Робимо навіс з полікарбонату своїми руками.

Тент на заміській ділянці виконує кілька важливих функцій, наприклад, служить укриттям від дощу та інших опадів. Оптимальним на сьогодні матеріалом, з якого такі навіси роблять, є полікарбонат. Правда, при монтажі подібного навісу необхідно дуже чітко дотримуватися всіх правил і інструкції, які склали фахівці.
Популярність полікарбонату пояснюється його міцністю і сучасністю. Матеріал цей досить легкий, а це значить, що його досить просто можна і перевезти, і змонтувати. Саме легкість і є запорукою того, що монтувати навіс з полікарбонату можна одному. Також полікарбонат має кілька різних колірних відтінків, завдяки чому легко виходить вибрати будь-який, який тільки душі завгодно. Ну і, звичайно ж, основним плюсом є бюджетна вартість такого матеріалу. В середньому, ціна робіт по установці обходиться в межах 2000 р. за квадратний метр. Сам же полікарбонат взагалі коштує недорого - близько 1500 рублів за лист. Якщо встановлювати навіс самостійно, він обійдеться в досить смішну суму.

Види навісів з полікарбонату

З полікарбонату можна зробити різні види навісів. Насправді їх досить багато. Це та окремо розташовані, та прибудовані, і козирки, і декоративні, і похилі, а також прямие.Также навіси діляться по типу ската: - односхилі; - двосхилі; - арочні; - трикутні і т.д.
Односхилі кріпляться однією стороною до стіни. А якщо ви хочете більш складну конструкцію, варто вибирати двосхилий полікарбонатний навіс.
В більшості випадків навіси роблять над ганком, але часто полікарбонатом накривають і альтанки і дачні майданчики для парковки авто. Залежно від того, який вид навісу ви плануєте встановити, і визначатиметься необхідну кількість матеріалів. Природно, чим складніше планується конструкція, тим більше матеріалів понадобітся.Для створення навісу з полікарбонату (візьміть за приклад простий варіант) вам знадобляться: - листи полікарбонату; - кріпильні матеріали; - профільні труби; - матеріали для фундаменту; - робочі інструменти (лопата, дриль, рівень будівельний, рулетка) Обов'язково потрібно провести всі необхідні розрахунки, які допоможуть вам побудувати якісний проект.

Як зробити навіс

Для початку розчистите площадку, на якій плануєте встановити навіс. Потім приступайте до установки фундаменту для навісу. Для цього викопайте ями глибиною 150 см на відстані один від одного не більше 2 метрів. Зробити такі необхідно по всьому периметру майданчика, яка згодом виявиться під навісом. Вставте в підготовлені ями опори і забетонують їх. Без такої підстави конструкція надійно триматися не буде. Фундамент повинен вистоятися і засохнути протягом 2 днів.
Якщо ви збираєтеся встановити полікарбонатний навіс над басейном, обов'язково додатково загідроізоліруйте труби. В іншому випадку вони будуть вбирати вологу (якщо бетонні) або іржавіти від конденсату (металеві).
Далі можете приступати до монтажу поперечних перекладин. Зазвичай вони представляють собою зігнуті в формі арки труби, які з'єднуються за допомогою спеціальних розпірок. Кріпляться всі труби між собою болтами і гайками. Причому закріплювати деталі між собою необхідно термошайба, щоб розхідники не реагували на нагрів або охолодження. В трубах вже повинні бути зроблені технологічні отвори для цього. Як варіант, можна скріпити деталі жорстким способом - зварювальним апаратом. Ребра також бажано додатково скріпити поздовжніми прутами, щоб додати всій конструкції жорсткості. Уздовж опор потім розкладають спеціальний профіль, в який вставляються лісти.Затем можна приступати до обшивки заготовки листами. Зазвичай використовують полікарбонатний лист товщиною від 6 до 8 мм. Там, де потрібно підкоригувати листи за розміром, варто попрацювати над матеріалом звичайної пилкою. Намагайтеся дотримуватися плавність ската, але при цьому не перегніть лист, адже в іншому випадку полікарбонат попросту лопнет.Прі укладанні полікарбонату слід створювати компресійні шви - це невеликі відстані (порядку 3-5 мм) між листами, які необхідні для обліку температурних перепадів. Пов'язано це з тим, що при нагріванні листи можуть збільшуватися і розширюватися. І шви допомагають навісу залишатися рівним і правільним.Чтоби торці виглядали більш акуратними, їх варто заклеїти перфорованої стрічкою, яка додасть всьому навісу благородний від.Прі укладанні листів враховуйте той факт, що вони повинні витримувати ще й сніговий шар, який взимку утворюється на них під час снігопаду. У зв'язку з цим необхідно дуже чітко прорахувати, наскільки міцною повинен бути навіс і додатково зміцнити його. Дуже важливо все це і для розрахунку кута нахилу конструкції - чим крутіше і вище буде скат, тим більше буде тиск вітру на навіс. А це значить, що навіс просто може не витримати такого тиску - обвалиться або розтріскається. Крім того, потрібно прорахувати панівне напрямок вітру. Отримані дані також необхідно враховувати при проектуванні, в іншому випадку вітер буде рухати конструкцію, а в деяких ситуаціях (при особливо сильних поривах) зможе навіть знести її.