Як виник вираз "піррова перемога".

вираз «піррова перемога» більше двох тисяч років, воно пов'язане з ім'ям царя Епіру та Македонії Пірра, який в 279 році до н.е. виграв бій при аускуль у римлян, але втратив таку кількість своїх військ, що впору було визнати таку перемогу поразкою.
Інструкція
1
Цар Епіру Пірр вважається одним з найталановитіших полководців давнини, що не дивно, адже він припадав троюрідним братом самому Олександру Македонському. Саме в боротьбі за спадщину свого великого родича Пірр отримав перший бойовий досвід. На початку третього століття до н.е. Пірр зі своєю армією вторгся в Македонію, тут він провів безліч успішних боїв, розгромив свого головного суперника Поліокрета, став царем Македонії та одним їх найбільш впливових і потужних правителів Середземномор'я.
2
Про Пирре кажуть, що він був подібний гравцеві в кістки, який завжди робить вдалі кидки, але в підсумку не знає, що робити зі своїм виграшем. Так, у завойованій їм Македонії він не встановив мир, а продовжував конфлікти з численними претендентами на престол, в результаті цю боротьбу він програв і повернувся в Епір. Але його войовничий запал не остудили, під приводом допомоги місту Таренте, який мав невеликої торгової конфлікт з Римом, Пірр вторгся на Апеннінський півострів. Він здобув важливу перемогу над римлянами у Гераклеї і незабаром став контролювати практично весь південь Італії, поступово просуваючись до Риму.
3
В 279 році до н.е. відбулася битва між римськими легіонами і армією Пірра у міста аускуль. Ціною великих втрат римляни були переможені, головна заслуга в перемозі належить 20 слонам, яким римляни ще не навчилися протистояти. Пірр втратив у цій битві 3500 кращих воїнів і вигукнув: «Ще одна така перемога, і я залишуся без армії!» Після цього в ужиток і увійшло вираз «піррова перемога».
4
Після цієї перемоги у військах Пірра почався розлад, підкріплення було взяти нізвідки, з'явилися конфлікти з союзниками. У підсумку полководець програв війну з Римом і повернувся в Епір. Полководческая кар'єра і життя Пірра закінчилися через 7 років. Він боровся за панування на Македонією, нападав на Спарту і в результаті був убитий в місті Аргос матір'ю одного юнака з міського ополчення, яка скинула на нього черепицю з даху.