Як виготовляють папір.

Як відомо, папір була придумана в Китаї в II столітті до н.е., і робили її з рослинних волокон, розмочених у воді. Через тисячу років вона потрапила до Європи, де її навчилися виготовляти з деревини спочатку вручну, а через кілька століть механічним способом. Сьогодні технологія виробництва паперу стала набагато досконалішим, а обсяги виробництва - величезними.
Інструкція
1
Основною сировиною для сучасного паперового виробництва є деревна целюлоза, яку в основному отримують з берези, сосни чи ялини. Іноді також використовують тополя, евкаліпт, каштан та інші дерева. При виробництві її іноді змішують з макулатурою.
2
Існує два способи виробництва деревної целюлози - хімічний і механічний. Перший спосіб вважається більш витратним, однак створювана в результаті папір відрізняється високою якістю і використовується, як правило, для виробництва журналів, обгорткових матеріалів, книг або брошур.
3
Для її створення деревні дошки очищають від кори і подрібнюють на тріски на спеціальних верстатах. Потім тріски на великих ситах сортують за розміром і відправляють на варіння в призначену для цього машину. Як правило, в процесі варіння до деревини додають кислоту. Розварену деревину промивають, щоб позбавити від домішок. На цьому етапі до паперового сировині іноді додають макулатуру, очищену від чорнила.
4
Потім змінюється форма і структура паперових волокон. Для цього в сировину додають додаткові речовини, наприклад клей або смолу, які зроблять папір більш міцною і стійкою до вологи. Після цього паперовий сировину відбілюють за допомогою різних барвників або пігментів.
5
Готову паперову масу виливають на сітку спеціальної машини, що складається з двох постійно рухаються валів. Саме на сітковому ділянці і починається формування паперового полотна. У міру просування маси по конвеєру з неї через сітку витікає частина міститься води, а паперові волокна починають сплітатися один з одним.
6
Потім сира папір проходить через кілька валиків, які видаляють залишки вологи, обігрівають її паром, висушують і полірують. В кінці цього конвеєра паперова стрічка пресується, щоб ще більше зневоднений і ущільнитися, а потім намотується в величезний рулон.
7
Механічний спосіб виробництва паперу в чому схожий з хімічним. От тільки під час нього розварену деревину не очищують, а паперове сировина не відбілюють. В результаті цього економічного способу виходить папір більш низької якості, яка йде переважно на виробництво газет.