Як наносити шпаклівку. Як порахувати скільки треба шпаклівки на 210 квадратних метрів.

Основа кожного ремонту - грунтовка і шпаклювання стін. Неважливо, що належить зробити - наклеїти шпалери або покласти плитку - насамперед потрібно подбати про підготовку поверхні. Шпаклювати стіни нескладно, головне в цій справі - мати велику практику, яку можна отримати, прошпаклевать всього кілька квадратних метрів стіни.
Вам знадобиться
 • - грунтовка
 • - шпаклівка
 • - шпатель (100 і 450 розміру)
 • - правило
Інструкція
1
Насамперед потрібно подивитися і візуально оцінити об'єкт. Не повинно бути нерівностей і стирчать шурупів зі стіни. Якщо стіна гіпсокартонна, потрібно щоб в швах і кутах була закладена армована сітка. Після цього можна підбирати інструменти і відповідно саму шпаклівку
2
Перед нанесенням шпаклівки, потрібно підготувати стіну. Стару штукатурку можна зняти і обов'язково прогрунтувати поверхню. Грунт розводити згідно інструкції. При вирівнюванні цегляної стіни потрібно поставити спеціальну сітку і виставити маячки, за якими буде вирівнюватися стіна. Перед цим потрібно зробити насічки на старій штукатурці для кращого зчеплення.
3
Приготувати шпаклівку, розмішувати краще спеціальним віночком поки маса не стане однорідною. У ній не повинно бути сухих грудок. Якщо суміш вийшла дуже густа, не бійтеся розбавити її водою і ще раз гарненько перемішати. Густота маси повинна бути як сільська сметана.
4
Можна приступати до шпаклювання. Для цього нам знадобиться шпатель 100 розміру і двуручная кельма. За допомогою шпателя накласти масу на кельму і наносити розчин на стіну. Кельма повинна триматися горизонтально, а розчин накладається вертикально.
5
Після нанесення шпаклівки приблизно на 1,5-2 квадратних метра стіни потрібно взяти правило (відповідного розміру) трапецієподібної форми і простягається пропендікулярно за місцем нанесення шпаклівки. Якщо правилом не вдається знімати шпаклівку, значить потрібно нанести ще один шар розчину. Коли шпаклівка почне зніматися правилом, стіна вважається вирівняною.
6
Після цього наносимо фінішну суміш, яка зазвичай використовується для шпаклівки під шпалери і фарбування. Взяти шпателі (розмір 450 і 100), на шпатель 100 нанести шпаклівку, а з нього відповідно перенести на 450 шпатель, далі на стіну. Шпаклювати можна в будь-якому напрямку, головне наносити рівномірно по всій поверхні.
7
прошпаклевать таким чином стіну не менше двох разів. Через 10-12 годин після шпаклювання, провести візуальний огляд поверхні (можна піднести лампу, щоб краще побачити нерівності і ямки).
8
Після того, як шпаклівка загусне, її можна розмити грунтовкою, для того, щоб видалити нерівності.
Шпаклівка призначена для вирівнювання поверхні стін. Нею спочатку закладають міжпанельні шви на стінах і стелях, заповнюють виїмки і раковини на бетонних поверхнях, а потім проводять фінішну шпаклівку стін, отримуючи рівну і гладку поверхню. Після цього стіни готові під фарбування або обклеювання шпалерами. Застосовуючи рекомендації фахівців шпаклівку стін можна зробити самостійно.
Вам знадобиться
 • - грунтовка;
 • - шпаклівка суха;
 • - шпатель маленький - 100 мм;
 • - шпатель великий - 350 мм;
 • - малярська сітка;
 • - малярський ніж;
 • - рейка.
Інструкція
1
Розведіть водою невелику кількість сухої шпаклівки і розмішайте до однорідної пластичної маси. У домашніх умовах це можна зробити маленьким шпателем. Розраховуйте кількість приблизно на 30 хвилин роботи, так як шпаклівка швидко твердне і стає непридатною для роботи, при твердінні додавати в неї воду марно.
2
Перш закладіть тріщини в стіні і великі виїмки. Для цього розширте їх ножем і зачистите від сміття. Потім рясно нанесіть на поверхню тріщини ґрунтовку глибокого проникнення. Тільки після її висихання приступайте до шпаклівки тріщини. Робіть це маленьким шпателем, повністю заповнюючи виїмку. Потім вирівняйте забиту поверхню стіни великим шпателем, тримайте його під кутом близько 35 градусів і пройдіть це місце кілька разів.
3
Після закладення всіх великих дефектів дочекайтеся, поки шпаклівка повністю висохне. Тільки після цього можна приступати до вирівнювання стін.
4
Нанесіть ґрунтовку на стіну і дайте їй висохнути, це покращує зчеплення шпаклівки з поверхнею стіни. Потім накладайте маленьким шпателем невелику кількість шпаклівки на великий і рівномірно розподіляйте її по поверхні рухом знизу вгору і з боку в бік. Для досягнення рівної поверхні та уникнення розтріскування шпаклівки можете накласти безпосередньо на стіну малярську сітку, по якій і наносите шпаклівку , але можна обійтися і без сітки. Така шпаклівка називається стартовою і виробляється грубої сумішшю, її товщина може досягати 1,5 см.
5
Після висихання стартовою нанесіть на стіну тонкий шар фінішної шпаклівки, яка зробить поверхню гладкою, її товщина зазвичай становить 1-2 мм. Після того, як вона висохне, при необхідності можете зашкуріть стіну наждачним папером.
Зверніть увагу
Фінішна шпаклівка наноситься під фарбування, для обробки стін шпалерами досить стартовою.
Корисна порада
Для робіт по оштукатурених поверхнях і бетону в сухих приміщеннях вибирайте шпаклівку на гіпсовій основі, для вологих приміщень - на цементной.В процесі роботи перевіряйте рейкою, наскільки рівно кладете шпаклівку. При дуже високих вимогах до обробки шпаклівка виробляється по маякам.Прі застосуванні малярської сітки вибирайте більш грубу, поверхню після шпаклівки виходить рівніше.