Вибираємо пельменниці. Як ліпити пельмені пельменниці.

Пельмені - одне з найбільш універсальних винаходів людства в області кулінарії. Їх можна запропонувати гостям за святковим столом чи скуштувати в колі сім'ї буденним ввечері. Варіації цієї страви представлені в кухнях різних країн, не дивно, що люди придумали масу пристосувань для полегшення процесу ліплення пельменів.

Металеві пельменниці

Ця кухонне начиння для ліплення пельменів знайома ще нашим бабусям. До цих пір в інтернет-магазинах і на сайтах безкоштовних оголошень можна знайти такі круглі решітки з безліччю отворів. Виробляють їх з алюмінію, велика частина сучасних моделей має найтонший шар, що запобігає прилипання тесту до поверхні. Простіші металеві пельменниці необхідно присипати борошном. За допомогою такого пристосування можна зробити 30-40 пельмешек однакової форми (шестикутник або круг) за раз. Господині люблять цей варіант за їх форму - круглі пласти тіста зручніше розгортати.
Принцип ліплення з допомогою металевих і пластикових пельменниці однаковий - в поглиблення на першому шарі тесту викладається фарш, накривається другим пластом і енергійно розкочується качалкою.

Пластикові пельменниці

Виробники сучасної пластикового посуду заявляють, що їхня продукція, в тому числі пельменниці, зручніше і якісніше звичних аналогів. Велика частина з них пропонують цілі набори кухонного начиння, що включають в себе решітку, контейнер для зберігання, товкач для видавлювання, мірну ложечку, ємність для фаршу і навіть качалку, в яку при бажанні можна налити гарячу або холодну воду, різні рецепти вимагають різних технологій. Здавалося б, до чого такі складнощі? Але у пластикових пельменниці є маса переваг перед металевими. По-перше, їх і всі складові великих комплектів можна мити в посудомийній машині. По-друге, решітка має прямокутну форму, вона легко з'єднується з контейнером, тому її простіше зберігати на відміну від круглих пельменниці. Третя перевага - наявність гумових ніжок, це запобігає від ковзання по столу. У магазинах можна знайти недорогі пластикові пельменниці, але перш ніж купити таку, варто переконатися, що вона виконана з безпечних полімерних матеріалів.
Металеві пельменниці дешевше своїх пластикових аналогів, але варто враховувати, що до останньої додається сучасний набір, який можна використовувати і для виконання інших робіт на кухні.

Механічні та електричні пельменниці

Електричні пельменниці використовуються при масовому виробництві напівфабрикатів і в домашніх умовах не застосовуються. Що стосується механічних, вони являють собою подобу ручного віджиму на старовинних пральних машинках - тобто ручка, обертання якої приводить в рух два барабана. Пельмені при цьому виходять схожими на плоскі равіолі з різьбленими краями. Процес ліплення, звичайно, не дуже трудомісткий, але тісто необхідно розгортати вручну, а ось мити цей пристрій не дуже зручно. Деякі господині відзначають, що склеювання країв при використанні механічних пельменниці не надто надійне.