Як поставити голос. Як поставити народний голос.

Голос - унікальний музичний інструмент, діапазон якого може досягати трьох октав. З його тембром порівнюють звучання інших інструментів, але головною перевагою голосу є можливість передачі не тільки тональної, але і вербальної інформації, тобто слова. Постановка голосу - довгий трудомісткий процес, неможливий без допомоги фахівця-викладача.
Інструкція
1
Перш ніж приступати до занять вокалом, виберіть постановку, в якій хочете співати: естрадно-джазову, народну або оперну. Ще краще - уточніть спеціалізацію в обраному напрямку, щоб знайти педагога саме по тому стилю, який шукаєте.
2
Виберіть педагога. Пошуки можна почати з найближчих музичних шкіл і шкіл мистецтв, музичних училищ та факультетів. Перегляньте музичні форуми та профілі їх користувачів. Виберіть кілька кандидатів, поцікавтеся їх концертної та студійної практикою, поговоріть з учнями.
3
Освойте дихальну гімнастику. Без правильного дихання не вийде правильного, красивого співу, фрази будуть обриватися в самих невідповідних моментах через брак повітря. Популярна гімнастика серед вокалістів - система Стрельниковой.
4
Слухайте і виконуйте вказівки педагога. Робіть вправи, співайте пісні. Беріть участь в концертах і конкурсах, записуйтеся на студії. Слідкуйте за своїм розвитком і заявляйте про себе на будь-яких заходах.
Важко знайти людину, яка б потай не мріяв навчитися співати і наблизитися до своїх кумирів зі сцени. Насправді навчитися співати може кожен, і якщо ви всерйоз задумалися про те, щоб розвинути свої вокальні здібності, приготуйтеся до занять і тренувань, без яких не можна поставити голос і натренувати дихальну опору. У цій статті ви дізнаєтеся, якими методами варто користуватися для голосової постановки.
Інструкція
1
Ключовий момент у постановці голосу - це вміння грамотно управляти диханням. Саме тому більшість вокальних вправ є дихальними і спрямовані на постановку дихальної опори. Займайтеся недовго, але щодня - і якщо відчуєте, що зв'язки починають втомлюватися і напружуватися, дайте їм відпочинок.
2
Дотримуйтесь гігієну голосу - не перенапружуйте зв'язки, щоб не зіпсувати розпочате.
3
Знайдіть нескладні й ефективні вправи з розвитку голосових м'язів. Щоб виконувати вправи правильно, дотримуйтесь правил постановки корпусу - НЕ сутультесь і не згинайте спину. Завжди тримайте рівну поставу, незалежно від того, сидите ви чи стоїте.
4
Обов'язково мати тверду опору на землі - не сидіть нога на ногу і не стійте на одній нозі. Коли ви виконуєте вокальні вправи, обидві ваших ноги повинні щільно стояти на землі.
5
Розслабте плечі і руки, максимально розслабте всі м'язи організму - так ваш голос звучатиме вільніше. Для початку навчіться правильно і глибоко дихати - так, щоб відчути м'язи діафрагми, що беруть участь в співі.
6
В процесі занять не варто набирати занадто багато повітря в легені - це може спровокувати гіпервентиляцію. Краще вдихати невелика кількість повітря - так, ніби ви нюхаєте квітка. Видихайте не різко, а плавно - так, ніби ви задуває свічку. Дихайте носом, щоб не пересушувати зв'язки, і намагайтеся дихати не грудьми, а животом.
7
Витрачайте повітря, створюючи звуки у вправах, плавно та економно. Навчіться непомітно вдихати між вправами - це допоможе вам згодом непомітно набирати повітря в вокальних партіях.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=4vShmVE5awU