Вибір моделі насоса води для колодязя.

За допомогою насоса можна забезпечити ваш заміський будинок і ділянку безперебійним водопостачанням. Існують різні типи насосів, вибір конкретної моделі залежить в першу чергу від параметрів колодязя, а також від необхідного вам напору і витрати води.
Щоб правильно вибрати насос для колодязя, необхідно знати дебіт колодязя, тобто скільки води він здатний дати в одиницю часу, а також динамічний рівень води в колодязі, тобто відстань від поверхні до дзеркала води при включеному насосі. Зазвичай дебіт криниць невеликий, тому для них рідко використовуються потужні насоси. Від динамічного рівня води залежить напір, який повинен забезпечити насос для підняття води на поверхность.Насоси можна розділити на два види - заглибні і поверхонь, для колодязів можна використовувати і ті, й інші.

Заглибні насоси для колодязя

Заглибні насоси використовують в тому випадку, якщо вода знаходиться на великій глибині. Ці насоси повністю занурюються у воду при роботі, таким чином вони охолоджуються за допомогою самої води. Для колодязів можна використовувати для свердловин заглибні насоси, але краще цього не робити, так як в колодязній воді зазвичай більше сміття, ніж в скважинной, тому моделі насосів для свердловин мають слабші фільтри і можуть легко зламатися, крім того, для свердловин можуть мають високу потужність , звичайний колодязь просто не зможе забезпечити насос достатньою кількістю води.
Не варто вибирати вібраційний погружний насос, він швидко запескует колодязь.
Так як колодязі широкі, до колодязним погружним насосам не пред'являються вимоги по габаритам, тому є можливість зробити насос з великим циліндром, який ефективніше витрачає енергію і має більш просту і надійну конструкцію, ніж свердловинний насос. Погружной насос для колодязя досить універсальний, при необхідності його можна встановити для забору води з водойми або штучної ємності.

Поверхневі насоси для колодязя

Поверхневі насоси не занурюються в воду при роботі. Їх можна використовувати тільки для дрібних колодязів, з глибоких вони не зможуть підняти воду. Поверхневі насоси при необхідності обладнуються автоматикою, яка дозволяє регулювати напір. Установка гидроаккумулятора, який робить тиск в трубопроводі постійним, дозволяє перетворити поверхневий насос в справжню насосну станцію. Поверхневі насоси дешевше заглибних, крім того, вони простіше в управлінні і обслуговуванні, так як до них завжди є простий доступ.

Необхідний напір

Який би тип насоса ви не вибрали, він повинен забезпечувати необхідний натиск, який складається з напору, необхідного для підняття води на поверхню, напору, необхідного для додаткового підняття води до самої верхньої точки будинку, і з напору, необхідного для подолання гідравлічного опору труб. У специфікації насоса обов'язково буде вказана величина напору, який він здатний забезпечити, відповідно до цими даними і потрібно підбирати конкретну модель.
Для колодязів бажано вибирати моделі насосів з системою автоматичного відключення, така система не дозволить насосу перегрітися, якщо рівень води впаде нижче допустимої межі.
Перед тим як купити насос, почитайте про обраної моделі на спеціалізованих форумах.